Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tanie silniki przekładnie materjały konstrukcyjne

18 Lis 2011 21:02 2540 7
  • Poziom 19  
    Wita jak w temacie

Szukam sklepów gdzie można by tanio kupić silniki DC przekładnie pasowe koła zębate itp.. Małej mocy tak gdzieś 5w

Mam pomysł na pewien gadżet którego główna częścią będzie platforma jeżdżąca po stole. No i żeby to zbudować potrzebuję kilku przekładni pasowej silnika itd.. Z cen które poznajdowałem w sieci wychodzi że bardziej opłaca się kupić nową drukarkę hp i wymontować koła i paski niż je kupić.

Ceny za pasek rzędu 12zł i za 2 koła po 10zł rozkładają projekt bo same części mnie wyjdą ponad 200zł a przy takiej cenie to nawet ja bym tego nie kupił zważając że głupi model samochodu zdalnie sterowany kosztuje na allegro 30zł
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Post był raportowany.

Na forum obowiązuje REGULAMIN i "przyklejone" do niego pytania wraz komentarzami.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php

+ REGULAMIN -->
    Pkt 3.1.13. (10.9) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA.
    Początek zdania? Zaczynamy wielką literą.
    Poza tym, o ile się nie mylę, to w polskiej pisowni stosujemy znaki przestankowe takie jak kropka, przecinek i piszemy z ogonkami np. ą, ę itd.
  • Moderator Robotyka
    Na Allegro 30 zł to kosztuje ZABAWKA zdalnie sterowana. Ceny MODELI są 10 razy wyższe. Właśnie z powodu różnic w budowie i w jakości wykonania części.
  • Poziom 19  
    No właśnie mi chodzi o części jakości zabawki. Gadżety reklamowe nie trzyma się zwykle dłużej niż parę miesięcy a moje urządzenie w trakcie życia może z 100m przejedzie (za jednym razem max 50cm). Kółka itd.. nie muszą mieć amortyzacji bo przy jeżdżeniu po płaskim stole i prędkości 0,5cm/s to jakość komponentów naprawdę może być mizerna. Nie chce budować urządzenia ze starej drukarki bo jak się pomysł spodoba klientom to będzie problem z seryjną produkcją. Podejrzewam że czas życia urządzenia się skończy po wyczerpaniu baterii bo do gadżetów zwykle nikomu nie chce się dokupować nowych.
  • Poziom 35  
    Potrzebujesz zrobić ten pojazd na kołach pasowych?
    W rozsądnej cenie możesz dostać - Silniki. Przy większej ilości dostaniesz je za ok. 11zł netto/szt. Do tego koła za 15zł netto para, lub ew. najprostsze koła plastikowe za kilka zł. Sam napęd (2 silniki + koła) zamknie się w granicy 30-40zł netto dla większej ilości w zależności od jakości kół.
    Przy bardzo dużych ilościach można załatwić części jeszcze o połowę taniej, ale mówimy tutaj już raczej o tysiącach sztuk, więc najpierw musiałby się Twój pomysł przyjąć.
  • Poziom 19  
    http://allegro.pl/zygzak-swiecace-kola-grajacy-cars-wyprzedaz-i1935874623.html

7zł brutto - 4 koła silnik baterie i jeszcze sporo jakieś elektroniki. Tyle że nie bardzo mam ochotę opierać projekt o rozmotywanie jakieś zabawki bo takie rzeczy zwykle są w sprzedaży z 6miesięcy i koniec a co parę miesięcy zmieniać projekt to głupota.

Jakoś sklepów gdzie można kupić elemęty elektroniczne w rozsądnej cenie jest sporo a takich z mechanicznymi jakoś nie mogę znaleźć a jak już coś znajdę to ceny takie ze pewno same części na tą zabawkę by z 200zł wyszły.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Trzeba kombinować - moja propozycja odnośnie kół - deskorolkowe/z wrotek czy co tam tanio można dostać. Jak nie muszą być solidne - koła do modeli latających - są tanie, lekkie i względnie łatwo dostępne.

Silniki za <20zł szt. to dobra cena!

Niestety, ale koszt prototypu jest zawsze o rząd wielkości większy niż produkcyjnych elementów, przecież nie będziesz robił formy na wtryskarkę pod 5szt, ale pod 100tys. autek to już wychodzi mniej niż kilka gr dla sztuki - normalka. Producent silników też zjedzie z ceną jak weźmiesz tira silników itp.

Na tym polega "drogość" R&D i jak chcesz zrobić to z części ze sklepowej półki to szykuj więcej $ na prototyp, albo przerabianie gotowców.
  • Poziom 19  
    Zrezygnowałem z budowy tego projektu.