Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer zacina się na grach pracujących na Chrome Engine 5

18 Lis 2011 21:04 1635 2
  • Poziom 2  
    Nie wiem czemu, ale gry na silniku Chrome Engine 5 zacinają mi się po 10-15 minutach grania, zarówno Dead Island jak i Call of Juarez The Cartel, podobne problemy występowały u mnie na Chrome Engine 4 w Call of Juarez 2 Więzy Krwi oraz w serii Assassin's Creed ale nie były aż tak częste, inne gry działają mi normalnie(np. Call of Duty MW3, Wiedźmin 2, NBA 2K11) a tu po 10 min grania zacina się dźwięk i następuje bluescreen lub po prostu restart samoczynny komputera.

Sterowniki od karty graficznej zaktualizowałem, próbowałem grać na dwóch rdzeniach, przeszukiwałem różne fora (w tym elektroda.pl) ale nie spotkałem się z podobnym problemem, komputer ma ok. rok czasu, podzespoły są w większości przypadków jeszcze na gwarancji, gry są oryginalne, zaktualizowane.

Z obserwacji zauważyłem, że przy ww. problemach wiatraki rozkręcają się na max po czym po kilku minutach następuje restart lub bluescreen.

Proszę o pomoc.

Specyfikacja komputera:
    AMD Athlon X4 640
    ASUS M4A77TD
    2x2GB RAM Kingston CL9 1600Mhz
    GIGABYTE GEFORCE GTS 250 1GB OC
    SAMSUNG SATA 2 1000GB RMP 7200
    BE QUIET L7 530WAT
    WIN XP SP2
  • Poziom 2  
    Aktualizacji nie przeprowadziłem, porobiłem testy i problemem okazało się chłodzenie karty w Everest w spoczynku 60 stopni a podczas grania w ww. gry nawet 102 stopnie!!

Przeczyściłem wiatrak na karcie, wymieniłem pastę na ZALMAN ZM-STG1, efekt 45stopni w spoczynku, 85 stopni podczas grania w Dead Island i stabilna praca gry. Podobno pasta osiąga optymalne właściwości po ok. 2 tygodniach więc prawdopodobnie temperatury będą jeszcze niższe.

Zagadką pozostanie dla mnie dlaczego w grach na Chrome Engine 5 karta tak się grzała a w innych pracowała o ok 20 stopni mniej, ale zostawmy ten temat w spokoju.

Dzięki dla 11111olo za chęci pomocy jako jedyny odpisał pozdrawiam