Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Instalacja elektryczna w bloku, dorbne przeróbki - wycena

mr_grabarz 18 Lis 2011 21:34 5413 8
  • #1 18 Lis 2011 21:34
    mr_grabarz
    Poziom 18  

Witam

Ostatnio podjąłem się niewielkich przeróbek instalacji elektrycznej w bloku.
    co dokładnie?

Już piszę:
    - dołożenie dwóch gniazdek elektrycznych w pokojach
    - przeniesienia jednego gniazda elektrycznego z przedpokoju jakieś 30~40 cm dalej
    - montaż dodatkowego gniazda elektrycznego w łazience
    - wykonanie dodatkowego punktu oświetleniowego w pokoju, do podłączenia dodatkowego żyrandola + osobny włącznik
    - wykonanie dodatkowego punktu oświetleniowego na przedpokoju, oryginalnie jest na środku sufitu a dodatkowy założony będzie na jednej ze ścian + dodatkowo włącznik obok już istniejącego
    - przeniesienie punktu oświetleniowego w toalecie
    - przeniesienie punktu oświetleniowego w łazience

Na chwilę obecną wsio.

Pod większość kabli były wykonane nowe bruzdy w ścianach.
    Teraz pytanie, koszt materiałów to kosz materiałów, o tym nie ma dyskusji, natomiast powiedzcie mi ile za robociznę można w takim przypadku powiedzieć?
    Na gniazda elektryczne zostało zużyte ok 20m kabla, natomiast na oświetlenie ok 60m.
    Łączna długość wykutych lub wyciętych bruzd pod kable ok 30~40m, mogę dokładnie policzyć.

0 8
  • #2 18 Lis 2011 21:45
    jurek12344
    Poziom 8  

Witam. Jeśli chodzi o przeróbki w instalacji elektrycznej mieszkaniowej to dobrze by było dla Ciebie abyś posiadał uprawnienia SEP,jeśli zaś chodzi o ceny za takie usługi różnie się liczy od 30 do 50 zł od puntu (gniazdko jako 1 punkt, oświetlenie, czyli przełącznik +doprowadzenie przewodu do odbiornika, oprawki żarówki jako 1 punkt)

0
  • #3 18 Lis 2011 22:01
    mr_grabarz
    Poziom 18  

Uprawnienia SEP posiadam, fakt tylko do 1kV, ale jak dla mnie to aż nadto. Wszelką elektrykę w domkach, blokach itd mogę "dotykać" ;), z lenistwa natomiast raczej nie zajmuję się wykonywaniem instalacji elektrycznych dla kogoś, internet, TV, alarm owszem, ale elektryka to raczej nie, jakoś mi to nie przypadło do gustu ;)

Niemniej jednak, wykonywanie jakiś tam prac elektrycznych to jedno, a ich wycena to drugie :|
    O ile z tym pierwszym staram się być na bieżąco, o tyle drugi temat, czyli wyceny to jestem 100 lat za murzynami :|
    Jeżeli jesteście mi wstanie podpowiedzieć ile za całość w/w prac można że tak powiem "zaśpiewać" klientowi to byłbym wdzięczny.

0
  • #5 18 Lis 2011 23:42
    mr_grabarz
    Poziom 18  

płyty cementowe, zero cegieł

0
  • Pomocny post
    #6 19 Lis 2011 00:08
    Łukasz-O
    Admin Elektroenergetyka

Ja się zawsze umawiam przed robotą na cenę. Teraz krzykniesz 50zł i inwestor powie drogo ;)

Cytat:
    Łączna długość wykutych lub wyciętych bruzd pod kable ok 30~40m

Pi razy oko ok 1.000 zł za całość bez tynkowania?

0
  • #7 19 Lis 2011 00:17
    mr_grabarz
    Poziom 18  

Łukasz-O napisał:
    Ja się zawsze umawiam przed robotą na cenę. Teraz krzykniesz 50zł i inwestor powie drogo ;)
    Cytat:
    Łączna długość wykutych lub wyciętych bruzd pod kable ok 30~40m

Pi razy oko ok 1.000 zł za całość bez tynkowania?

za tynkowanie się nie biorę,
    przede wszystkim że w całym domu mają być na dniach wykonane gładzie szpachlowe.

liczysz z materiałami mam rozumieć?, bo tak jakoś mi się sporo wydaje jak na samą robociznę

0
  • #9 19 Lis 2011 00:35
    mr_grabarz
    Poziom 18  

No ok, czyli robocizna wyjdzie jakieś 500zł.

Dzięki śliczne.

0