Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Diamond II - brak kalibracji dotyku

18 Lis 2011 21:56 2437 7
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich czytających mój post

Pacjent - HTC DIAMOND II, Wm 6.5

Objawy- przed wymianą digitizera wszytko było ok. Po wymianie zakupionego na alledrogo i sprawdzeniu 3 egzemplarzy / do 2 dostawców ale czy od 2 producentów nie wiem/ objawy takie same czyli brak kalibracji, punkty dotyku przesunięte. Wymieniałem dotyk od tego samego dostawcy w innym HTC Diamond II i pomyślnie został skalibrowany.

Leczenie zastosowane - HR - brak reakcji,
    - Wymiana na inne egzemplarze - brak reakcji

Wnioski - 1. Może zbyt duże rozbieżności w czasie kalibracji nowych dotyków / hmmm wszystkie tak samo są rozbieżne i powielają te same błędy i tak samo reagują na ekranie.
    2. Może coś jest nie tak w samym zapisie kalibracji bo przecież w innym ten sam digitizer zadziałał od pierwszego razu.

3. Może wyglada to wszytko tak samo / czyt.płyta gł. i bebechy HTC/ a jednak nie są kompatybilne chińskie zamienniki

4. ???? brak pomysłów

Jeżeli ktoś z czytających ten post spotkał się z podobnym problemem proszę o podpowiedź

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
    Wojtek
  • Poziom 34  
    Jak dotyk zachowuje się po kalibracji z poziomu systemu? Ten sam problem? Jeśli tak to raczej bym obstawiał na słabą jakość chińszczyzny. Szczerze mówiąc troche tych dotyków wymieniłem i tylko raz mi się trafiła uszkodzona płyta - choć wtedy objawem było właśnie przesunięcie wszystkich punktów.
  • Pomocny post
    Poziom 15  
    pierwsze co przychodzi do głowy to właśnie digitizer, skoro wymiana na kolejne nie przynosi efektów to ja bym szukał przyczyny gdzie indziej, może soft ? najlepiej podstawić oryginalny digitizer i potwierdzić.
    Zdania zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.Proszę niezwłocznie poprawić swoją wiadomość.jever 23
  • Poziom 10  
    Soft zmieniłem na poprzednią wersje WM i objawy były takie same.

Spróbuję jeszcze podstawić oryginalny digitizer aby wyeliminować płytę.

Hm ale przed wymianą wszystko śmigało bez zarzutów.

A może ma jakieś zabezpieczenie aby nie można było zapisać nowych ustawień po wymianie digitizera?

Ale to chyba zła dedukcja
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Hmm, a co z kalibracją z poziomu systemu? O ile pamiętam to ustawienia->system->wyświetlacz->kalibracja ekranu czy jakoś tak. Jeśli działał wcześniej i był wymieniony bo pękł lub rozwarstwił się to na 99% wina chińszczyzny.
  • Poziom 10  
    Ustawienia z poziomu systemu nic nie dają.
    Zapętla się.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
  • Poziom 10  
    Oto rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych.

Brak kalibracji tak jak sugerowali mi kkknc i OlekMTG za co im serdecznie dziękuję to niestety wynik digitalizerów made in China. Ale nie do końca.

W tym konkretnym przypadku to nie kompatybilność "dotyku" z płytą była przyczyną kłopotów. Sprawdziłem /podmianka/ na innym HTC Diamond II w którym wymieniałem wcześniej dotyk - dotyk chodził i był ok.

Lekarstwem okazała się obudowa z rozbiórki zakupiona za jedyne 15 złotyszy razem z fabrycznym dotykiem.

Po podłączeniu z płytą i uruchomieniu nie trzeba było nawet kalibrować "dotyku" wszystko wystartowało od razu.

pozdrawiam i dziękuję za pomoc