Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrzynia bass + (wzm. sam. LUB panel sub. LUB wzm zwykly) = najlepszy wybor

egifford 18 Lis 2011 22:00 1040 2
  • #1 18 Lis 2011 22:00
    egifford
    Poziom 2  

Witam

Jestem w posiadaniu skrzyni basowej z dwoma głośnikami 300W (RMS) 4Ω (Hifonics WARRIOR WR-12 Dual). Każdy głośnik ma osobne wejście na kable. Chciałbym ją zamontowac w pokoju i podpiąć jako jeden z głośników komputera.

Oczywiście sygnał wyjściowy z kompa jest zbyt słaby na tą skrzynię zatem chciałbym go co nieco wzmocnić. Zastanawiam się jak to najlepiej zrobić. Dodatkowo ( co bardzo istotne ) obecne głosniki komputerowe nie sa podpięte bezpośrednio do kompa tylko do mixera DJskiego i chciałbym by tak zostało. Czasem bowiem lubię sobie pomiksowac korzystając z komputera i zewnętrznego miksera.

Nie mam kompletnie pojecia jak się do tego tematu zabrać. Czy dokupić profesjonalny wzmacniacz i podłączyć do miksera a potem podłączyć do niego skrzynię i głośniki. Czy kupić 2 panele do subwoofera po 1 na każdy głośnik i stworzyć z nich coś ala '2 kanałowy wzmacniacz do skrzyni'. Czy po prostu dokupić kilkukanałowy wzmacniacz samochodowy i do niego popodłączać skrzynię jak i inne głośniki.

Pozdrawiam i za wszelkie rady dziekuję.

0 2
  • #2 18 Lis 2011 22:20
    wariato
    Poziom 43  

Głośnikami komputerowymi to tej skrzyni nie napędzisz. Tutaj albo wzmacniacz samochodowy + zasilacz, ewentualnie zbudować wzmacniacz samemu jeśli masz pojęcie o tym.
    Możesz jeszcze sprzedać skrzynie i stworzyć/kupić subwoofer aktywny.

0
  • #3 19 Lis 2011 17:48
    egifford
    Poziom 2  

Tak, zdaję sobie sprawę, iż bez wzmocnienia się nie obejdzie. Stąd moje pytanie. Też skłaniam się ku rozwiązaniu ze wzmacniaczem samochodowym, ale chciałbym poznać opinie osób, które nie jeden system nagłośnienia mają już za sobą.

0