Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagły spadek wydajności laptopa

18 Lis 2011 23:30 2770 6
  • Poziom 2  
    Witam.
    Niedawno zauważyłem spadek wydajności mojego laptopa , ale nie tylko to mnei zaintrygowało.
    Zaczął się przegrzewać i niestety wyłączać
    Wcześniej nie miałem takiego problemu a teraz nie wiadomo co sie dzieje
    MAm zaktualizowane sterowniki , system świeżo po reinstalacji, bios zaktualizowany
    Co moze być nie tak ?
    Model mojego Laptopa to Acer Aspire 5739g
  • Poziom 43  
    Ile ma lat?
    Np. termopady się kończą lub rozszczelniło się chłodzenie.
  • Poziom 2  
    lapek ma dopiero roczek moze nawet nie chłodzenie tutaj mam pasywne długa meidziana listwa od karty graficznej i od procka do radiatora idzie.
    Więc gdzie to mogo sie rozszczelnić ?
  • Poziom 43  
    Więc wyślij na gwarancję.
  • Poziom 2  
    gdyby był na gwarancji to bym raczej nie pisał tutaj na forum :D
    Może jakaś złota myśl co jest nie tak ?
  • Poziom 19  
    Prawdopodobnie laptop jest zabrudzony a dokładnie to układ chłodzenia.Skoro się przegrzewa to wynika z tego iż nie jest prawidłowo odprowadzane powietrze... Wyczyść układ chłodzenia oraz wiatraczek najlepiej pędzelkiem, nałóż nowe pasty na procesor, karte graficzną oraz chipset, powinno rozwiązać problem.Co do spadku wydajności jest tak, że procesor sam ustawia sobie taktowanie(speedstep).Standardowo pracuje na taktowaniu jałowym około 1Ghz, gdy potrzebuje więcej mocy np, przy oglądaniu filmu czy graniu automatycznie zwiększa się taktowanie poprzez mnożnik i fsb procesora.W tym wypadku, gdy procesor ma dużą temperature na niskim taktowaniu to procesor nie zwiększa jego moc na potrzebowanie gdyż ma on zbyt dużą temperaturę, lub gdy już zwiększa się taktowanie to laptop wyłącza się aby zapobiec przegrzaniu.Miałem podobną sytuacje z moim laptopem, myślałem że procesor jest uszkodzony ale gdy go wyczyściłem laptop śmiga do dziś