Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka MP510 Canon nie drukuje czarnego, kolory ok.

19 Lis 2011 03:54 5138 2
  • Poziom 31  
    Witam.
    Wziąłem od znajomych w.w. drukarke do sprawdzenia nie drukowała na czarno. Zainstalowałem sterownik na moim kompie wyczyściłem głowice zaschnięta nie była, przepuściłem trochę rozpuszczalnika do tuszu, normalnie powinno być oki a nie jest. Na drukarce jest wsio w porządku, co prawda naboje są nie orginalne, ale diody świeca na wszystkich, czyli chipy są rozpoznawane, na wyświetlaczu też wsio oki, nie wyświetla żadnych błędów, komunikatów. Przy druku tekstu wychodzi biała kartka. Tusz jest w tej chwili w połowie, przy testach juz połowę czarnej wypompowało. Żadnych błędów komunikatów. Co jest grane, wygląda tak jakby głowica niedostawała komend bo tusz po umyciu czarnej plujki widać ze tusz przechodzi ale drukować nic nie drukuje. Nie mam takiej głowicy na podmianę żeby sprawdzić, mam 2 dobre od innych modeli, ale nie chce eksperymentować aby je nie uszkodzić, a elektronika zapewne rozpozna że to nie ta głowica i nic z tego i tak nie będzie. Kolory drukuje normalnie. Co o tym sądzicie, uszkodzona głowica ? Jeśliby tak było, nie powinno być jakiegoś komunikatu ?
  • Spec od drukarek
    Uszkodzona może być głowica, karetka, płyta główna. Bez podstawienia sprawnej nie da się tego sprawdzić.
  • Poziom 31  
    Zapytam jeszcze tak:> Czy jest może jakis soft (może serwisowy) do testowania drukarek, którym otrzymałby dostęp do systemu drukarki i sprawdzenie np. głowicy lub wyczytanie jakiś systemowych błędów (pomimo że drukarka nie wydaje na zewnatrz żadnych komunikatów).