Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra A 92r. ładowanie akumulatora

19 Lis 2011 11:49 2272 5
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.Panowie mam problem w Oplu jak w temacie,podczas jazdy zaczęła błyskać lampka ładowania,po zatrzymaniu się i ponownym ruszeniu świeci cały czas i dodatkowo pali się lampka hamulców (wykrzyknik w kole i po bokach okładziny),gdy zwiększam obroty do 4000 obydwie lampki równo przygasają,ale nie gasną.Ładowanie sprawdziłem i jest,tylko że na wolnych obrotach jest już 14,6V i podczas podnoszenia obrotów wzrasta tylko do 14,8V.SZczotki w alternatorze są ok.Niepokoi mnie jeszcze dłaczego mogło wysadzić płyn hamulcowy przez korek wlewowy w zbiorniczku,poziom płynu był,dobry,teraz jest minimum,ale hamulce działają,ABS działa a cały zbiornik,serwo,część skrzyni oblane płynem,a lampka świeci.
    Bardzo proszę o jakąś podpowiedż.
    Dziękuję i pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 35  
    janekwzk napisał:
    Niepokoi mnie jeszcze dłaczego mogło wysadzić płyn hamulcowy przez korek wlewowy w zbiorniczku,poziom płynu był,dobry,teraz jest minimum

Skoro nie ma poziomu płynu to ci świeci kontrolka klocków bo coś sie z nimi podziało skoro cofneło płyn.
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Problem masz z alternatorem lub przewodami do alternatora.Przy braku płynu świeci tylko ręcznego.Odkręć korek płynu hamulcowego i podnieś do góry ,powinna się zapalić kontrolka tylko ręcznego.Spuść ręczny, odpal i cieki przewód odkręć i dołącz do masy,objawy powinny być takie jakie u ciebie występują.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    Witam ponownie.Chciałem podziękować za wszelkie podpowiedzi i sugestie.Usterkę usunąłem.Powodem świecących lampek ładowania i hamulca był alternator.Podczas sprawdzania całego mostka było wszystko ok.,jednak dalej lampki paliły się w sposób wcześniej opisany.Ponownie rozebrałem go i wymieniłem trzy diody wzbudzenia (1N4007),które na mierniku były ok.,jednak pod napięciem było inaczej,no i problem zniknął.Jednak okazuje się,że lampka hamulca jest sprzężona z lampką ładowania.
    Zamykam temat,dziękuję.
    Pozdrawiam.