Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestracja firmy na stacji paliw - Co potrzeba ?

makaronmc 19 Lis 2011 13:30 2780 10
  • #1 19 Lis 2011 13:30
    makaronmc
    Poziom 30  

Witam

Czego potrzebuję (jakich dokumentów) aby zarejestrować swoją firmę na stacji paliw abym mógł brać faktury za zakupione paliwo.

0 10
  • #2 19 Lis 2011 13:37
    Dinop
    Poziom 14  

Do tego żeby wziąć fakturę na stacji to wystarczy Ci NIP.

Pewnie chodziło Ci o to co potrzeba żeby później wpisać to paliwo w koszty. A to już zupełnie inna sprawa i ja niewiele wiem na ten temat. Pamiętam tylko, że samochód musi być na firmę i zarejestrowany jako ciężarowy. A dokładniej może się wypowie ktoś kto już coś takiego robił.

0
  • #3 19 Lis 2011 13:42
    makaronmc
    Poziom 30  

Tzn. Patrzyłem u znajomego i na takiej fakturze ma nazwę firmy, imię i nazwisko, nip oraz numer rejestracyjny pojazdu.

No tak chodzi mi o wpisanie w koszty aby płacić mniejsze podatki.

0
  • #4 19 Lis 2011 13:49
    Dinop
    Poziom 14  

Jeśli chodzi Ci tylko o wpisanie paliwa w koszty to wystarczy, że masz:

Cytat:
    nazwę firmy, imię i nazwisko, nip oraz numer rejestracyjny pojazdu

oraz samochód jest własnością firmy lub właściciela firmy(w zasadzie to to samo:P)

Jeżeli chcesz odliczać VAT to musisz spełnić szereg innych warunków np. rejestracja na ciężarowy. Poszukaj w Google na pewno jest sporo informacji na ten temat.

0
  • #5 19 Lis 2011 13:58
    makaronmc
    Poziom 30  

Nie, nie chodzi mi o odliczanie VAT-u.
    A w ogóle jeszcze można ? Chyba to od stycznia tego roku zlikwidowali...

Czy rejestracji może dokonywać wyłącznie właściciel ?
    Czy jestem ograniczony tym, że mogę być np. zarejestrowany tylko w dwóch stacjach ?

Dodano po 1 [minuty]:

Czyli idąc rejestrować swoją firmę na stacji benzynowej biorę ze sobą pieczątkę firmową (tam są wszystkie dane) i dowód rejestracyjny pojazdu.

0
  • #6 19 Lis 2011 14:05
    Dinop
    Poziom 14  

Cytat:
    Nie, nie chodzi mi o odliczanie VAT-u.
    A w ogóle jeszcze można ? Chyba to od stycznia tego roku zlikwidowali...

Słyszałem, że wprowadzili rygorystyczne warunki odliczania VAT ale chyba jeszcze można.

Cytat:
    Czy rejestracji może dokonywać wyłącznie właściciel ?
    Czy jestem ograniczony tym, że mogę być np. zarejestrowany w dwóch stacjach ?

Moja siostra ma firmę i dwa samochody. Jeden na firmę drugi jako prywatny ale też ona jest właścicielką. Jednym jeździ sama, drugim jej ciocia. Branie faktury wygląda tak, że tankujesz normalnie idziesz do kasy i mówisz, że chcesz fakturę na dane (i tu dajesz dane firmy). Fakturę wystawiają bez względu na to kto płaci za paliwo. Tylko samochód musi być na firmę lub właściciela firmy.
    Zależy gdzie chcesz tankować, ale zwykle nic nie trzeba rejestrować. Idziesz i bierzesz fakturę. Chyba że chodzi Ci o coś takiego jak na Neste(masz kartę zbliżeniową z danymi firmy i na jej podstawie tylko możesz dostać tam fakturę)

0
  • #7 19 Lis 2011 22:24
    balonika3
    Poziom 36  

Jest dokładnie tak, jak pisze Dinop. Płacisz i żądasz faktury. Możesz wziąć fakturę i na Biedronkę (o ile posiadasz dane), żadna rejestracja nie jest potrzebna. Ta rejestracja, to tylko zapisanie danych w systemie sprzedawcy po to, abyś nie musiał ich podawać za każdym razem. Po prostu podajesz nazwę firmy, albo NIP i mają gotową fakturę do druku. Ot i tyle.

0
  • #9 20 Lis 2011 14:15
    balonika3
    Poziom 36  

makaronmc napisał:
    Czyli idę, proszę o fakturę mówię nazwę firmy, imię i nazwisko i numer rejestracyjny pojazdu i wychodzę z fakturą ?
    Oczywiście. No jeszcze NIP i adres.

0
  • #10 20 Lis 2011 14:38
    Seweryn82
    Poziom 19  

Kolego może chodzi Ci o flote, czyli tankowanie za pomocą karty następnie otrzymywanie faktury łącznej. Jeśli tak to napisz na priva skąd jesteś myślę że będę w stanie pomóc.

0