Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alan28, przygasanie wyświetlacza i zmiana kanałów.

19 Lis 2011 14:45 1886 9
  • Poziom 11  
    Witam, mam pytanie:
    Alan28 ma jakąś dziwną przypadłość, a mianowicie jeśli auto stoi w bezruchu, radio działa jak marzenie, natomiast podczas jazdy coś dziwnego się dzieje z wyświetlaczem - przygasa i w ogóle radio się robi głuche.
    Rozkręciłem, ale nic tam nie widać niepokojącego. Podłączyłem pod zasilacz od komputera, objawy te same, czyli jak leży sobie to działa bez problemu, natomiast jeśli delikatnie w niego postukam palcem to wygląda tak jakby mu zasilania brakowało.
    Wyświetlacz kanałów przygasa lub świeci się 1 lub 9 osobno. Pytanie moje brzmi: czy to tylko zimne luty czy coś innego?

Tytuł i treść wiadomości poprawiłem. Przed kolejnym wysłaniem postu, użyj klawisza Alan28, przygasanie wyświetlacza i zmiana kanałów. /Olek II/
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Na początek sprawdź okolice kwarcu 10.240 i dławika przy syntezie.
    Jeżeli radio ma przełącznik 0/5 to sprawdź też przełącznik oraz jego podłączenie.
  • Poziom 11  
    A w jakich rejonach szukać tego kwarcu ?
    Przełącznika z "5" na "0" raczej nie ma choć nie jestem pewien na sto procent.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Zaznaczyłem na fotografii.

Najlepiej będzie jak wrzucisz dobrą jakościowo fotkę swojego radia w środku,
    wtedy wiele się wyjaśni.
  • Poziom 11  
    Zdjęcia lepszej jakości
    Alan28, przygasanie wyświetlacza i zmiana kanałów. Alan28, przygasanie wyświetlacza i zmiana kanałów. Alan28, przygasanie wyświetlacza i zmiana kanałów. Alan28, przygasanie wyświetlacza i zmiana kanałów.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Przelutuj połączenia kwarcu i dławika (dławik to ten zielony element połączony szeregowo z górną nogą kwarcu 10.240)
    we wskazanym na fotografii miejscu i od strony druku.
    Następnie podklej kwarc do kości syntezy aby problem nie powracał zbyt często :)
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    piękna sprawa jak się patrzy na elektronikę radia bez SMD ... to były czasy

Zimnych lutów nie masz ?? nie utleniło się jakieś połączenie ?
    zezuama ma racje.

Zgodnie z regulaminem naszego forum należy dbać o szacunek dla języka polskiego w swoich wypowiedziach. /Olek II/
  • Poziom 11  
    Radio zrobione zimny lut był najprawdopodobniej miedzy dławikiem a kwarcem, zapomniałem tylko podkleić dławika ale to już nie problem, plusy poleciały :)
    Zauważyłem jeszcze jedną rzecz wciskając przycisk M5 dioda od RX raz świeci na czerwono, raz na pomarańczowo, a raz na zielono, od czego to moi drodzy ? Na pomarańczowo to jest normalnie działa tak jak ma być.
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Twoje radio ma 120 kanałów w trzech czterdziestkach i w ten właśnie sposób
    przełączasz bandy, a dioda rx sygnalizuje na której bandzie się znajdujesz.
  • Poziom 11  
    Tak właśnie myślałem, pytanko tylko takie mam jak poznać mniej więcej która to "banda" = czterdziestka czy trzeba na czuja?