Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Livebox i jego wieszanie przy pracy

19 Lis 2011 16:56 1952 9
  • Poziom 9  
    Witam, Mam problem z liveboxem dość nietypowy, bo nawet w samej centrali nie potrafili mi pomóc, a techników przysłali grubo po 60-siątce z brakiem talentu obsługi myszki. Na linii wygląda wszystko w porządku, sam livebox rzekomo też chodzi poprawnie, ale uciążliwe problemy zaczynają się dopiero przy pobieraniu plików o większych rozmiarach. Ściąga się do 20% i staje w miejscu. Jego ponowne wznowienie kończy się niepowodzeniem i tak staje się często za każdym razem. Ciekawostką jest fakt, że przy pobieraniu torrent'owych plików prędkość osiąga 130kb/s (łączę 1mb) czyli jest tak jak być powinno. Kolejnym przykładem jest odtwarzanie filmów z Youtube. Wrażenie jest takie, że internet wtedy działa na pół gwizdka, a samo buforowanie filmu staje na przykład w połowie,a w wczytywanie trzeba od nowa wznawiać. Grając online gra zaczyna się wcinać, a czasem nawet wywalać (ping przy pomiarach sięga 200,a raz nawet ponad 1000!) Pomiary pięć razy pod rząd mogą wychodzić poprawnie (pobieranie 130kb/s, wysyłanie 30kb/s, ping 30), aż za szóstym razem transfer spada, a to różnie, ale raz wyszedł pobór 30kb/s wysyłanie 30kb/s, a ping od 200 do 1000. Czy to może być wina komputera? Czy samego routera? Wspomnę, że komputer jest nowy i trochę kasy mnie kosztował. Proszę o pomoc, bo to strasznie uciążliwy temat. Pozdrawiam!

Parametry komputera
    Procesor: Intel(R) Core(TM) i5-2400 CPU @ 3.10GHz
    Pamięć Ram: 8,00GHz
    Karta Graficzna: NVIDIA GeForce GTX560 1GHz
    Dysk: WDC 500GB
    Płyta główna: Gigabyte GA-PA65-UD3-B3
    Internet: Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet Adapter (chyba dobry odczyt podałem)
    System operacyjny: Windows 7 64bit
  • Poziom 43  
    Na moje ta namiastka routera się zbyt grzeje - stąd problem. Też kiedyś chciałem go używać jednak jego możliwości można porównać do najtańszego routera z Wifi z Allegro.
  • Poziom 9  
    Czyli wymiana liveboxa rozwiążę ten problem? Raczej nie będę podejmował się chłodzenia urządzenia, bo to nie ma sensu i nie będę niepotrzebnie kombinował :P
  • Poziom 43  
    Jak nie płacisz za niego 10 zł/m-c to niech wymienią. Jak płacisz to gratuluję wrzuconych pieniędzy (120 zł na rok). Za tyle bez problemu kupisz router który będzie działał.
  • Poziom 9  
    Niestety za niego płacę. Sugerujesz, że mogę po prostu "podziękować" za niego i kupić coś przyzwoitego choćby nawet na allegro?
  • Poziom 43  
    Policz ile kasy na darmo wydałeś. Też jak miałem możliwość dzierżawy za dychę na miesiąc nie zdecydowałem się bo za 240 zł kupiłem jakiegoś Pentagrama z 5 letnią gwarancją D2D i kartą wi fi - i jeszcze kupa kasy została, a sprzęt chodził jak trzeba.

Nie wiem jak TP się zachowa - podejrzewam że będą chcieli wymienic sprzęt.

Masz możliwość przeprowadzić testy na innym modemie czy routerze?
  • Poziom 9  
    Aktualnie nie, bo nie mam nic innego w domu niż router TP. Na całe szczęście zgłosiłem już całą sprawę do TP i wymusiłem na technikach wymianę liveboxa, a oni uparcie twierdzili, że jest sprawny i przyznam Ci rację, livebox się grzeje. Od góry gdy go dotykam jest ciepły. Może mógłbyś polecić coś o przyzwoitej cenie w zamianie na liveboxa? Może będę w stanie zakończyć dzierżawę tego pudła.
  • Poziom 13  
    Przecież, jak technik przyjedzie każ mu pobrać plik na tym swoim routerze ;) i jak mu przerwie to Ci wymieni ;)) już nie przesadzaj, że oni są tacy nie dobrzy :D
  • Poziom 9  
    Może faktycznie mogło wyjść, że mierzę wszystkich techników tą samą miarą, ale w moim przypadku naprawdę przysłali mi dwóch dziadków. Pokazałem im przy filmiku, że się zawiesza i chciałem pokazać przy pobieraniu że tez się wiesza, ale nie chciało mu się czekać. Wymusiłem na nim tą wymianę, bo nie chciał tego zrobić i twierdził, że L-box działa bez zarzutów. Teraz muszę głupie upoważnienie załatwić od mojej mamy, która jest w Anglii żeby mi to pudełko wymienili. :P