Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alton 110 DISCO jaki wzmacniacz?

elYay 19 Lis 2011 18:44 2562 11
  • #1 19 Lis 2011 18:44
    elYay
    Poziom 7  

Witam jestem nowy na forum, wiec prosze o wyrozumialosc.
    Pytanie jak w temacie jaki wzmacniacz zakupic za cene do 550 zł do 2 altonów 110 Disco. Posiadam wzmacniacz Technics SU-X840 który nie radzi sobie z tymi kolosami .Kolumny regenerowałem. Szukam czegoś mocnego, dużo czytałem na temat Denonów i chciałbym żebyście mi coś doradzili najlepiej z tej firmy.Szukałem na forach jaki wzmacniacz kupić ale żadnej konkretnej odpowiedzi, przypomnę że potrzebuje wzmacniacza do nieco mocniejszych od Altonow a mianowice wersję "Disco".Mam nadzieję że pomożecie coś wybrać. Z góry Dziękuję.

0 11
  • #3 19 Lis 2011 19:29
    elYay
    Poziom 7  

Potrzebna mi duża moc bo kolumny się marnują, gdy zwiększam głośność słychać przestery bo wzmacniacz nie wyrabia, proszę podawać propozycje.Muzyka której słucham to Rap, więc zależy mi na dobrym basie a ten technics się do tego nie nadaje.

0
  • #4 19 Lis 2011 19:36
    wariato
    Poziom 43  

Jeśli odczuwasz zbyt mało basu to niekoniecznie musi to być wina za słabego wzmacniacza. Wina może leżeć po stronie źle zrobionej regeneracji, nieoryginalnych głośników niskotonowych, lub za małego pomieszczenia do takich kolumn jak 110ki.
    W jak dużym pomieszczeniu stoją te kolumny ?

0
  • #5 19 Lis 2011 19:53
    elYay
    Poziom 7  

Kolumny stoją w pomieszczeniu ok 3,5x4,5m. Podejrzewam że wina leży po stronie wzmacniacza ponieważ przy słabej głośności gdy pokrętło basu dam do końca to słychać charczenie. Cewka na pewno nie ociera bo wielokrotnie się przysłuchiwałem.Na innych forach czytałem że te objawy to zbyt słaba moc wzmacniacza i to się zgadza bo Ten Technics z małymi kolumnami Sony grał głośniej aniżeli z moimi Altonami.Zresztą nie znam jego dokładnych parametrów bo jest on rzadko spotykany ale ma moc ok. 40 W na kanał.Myślę, że najlepiej pasowałby wzmacniacz ok 80-100W przy 8 Ohmach.Zastanawia mnie właśnie czy Denon i Alton to dobra konfiguracja i jaki model wzmacniacza wybrać.

0
  • #6 19 Lis 2011 20:10
    wariato
    Poziom 43  

To masz raptem 15m2 czyli "dużo" za małe pomieszczenie jak na takie grające szafy. Mocniejszy wzmacniacz nie wprowadzi tutaj zmiany - uwierz mi. Takie tematy przerabiałem X razy. Założę się nawet że niski i potężny bas masz w pokoju obok lub na korytarzu a brakuje go w pokoju.
    Przenieś te kolumny do pomieszczenia co najmniej 25m2 dobrze wypełnionego meblami itp - odczujesz różnicę.

0
  • #7 19 Lis 2011 20:32
    elYay
    Poziom 7  

wariato napisał:
    To masz raptem 15m2 czyli "dużo" za małe pomieszczenie jak na takie grające szafy. Mocniejszy wzmacniacz nie wprowadzi tutaj zmiany - uwierz mi. Takie tematy przerabiałem X razy. Założę się nawet że niski i potężny bas masz w pokoju obok lub na korytarzu a brakuje go w pokoju.
    Przenieś te kolumny do pomieszczenia co najmniej 25m2 dobrze wypełnionego meblami itp - odczujesz różnicę.

Otóż w pokoju bas jest największy a w kuchni (obok) bas przeradza się w lekkie "klaśnięcia".Klocek jest po prostu za słaby, przy większym podgłoszeniu nie utrzymuje membran i zwiększają sie zniekształcenia. Jestem pewien że mocniejszy wzmak załatwi tą sprawę.
    ---
    Zastanawiam się czy lepiej dołożyć 100 zł i kupić Denona PMA-920. Mógłby się ktoś wypowiedzieć czy lepszym wyborem wzmacniacza do tych Altonów będzie kupno Denona PMA-860 czy PMA-920, podkreślam że zależy mi na basie.

Nie pisz posta pod postem!
    [_P_]

0
  • #8 21 Lis 2011 22:32
    RCM 127
    Poziom 12  

jak ma być bas to polecam Pioneera a-616

0
  • #9 22 Lis 2011 18:26
    elYay
    Poziom 7  

A czy Pioneer i polskie glosniki to dobra konfiguracja?

0
  • Pomocny post
    #11 22 Lis 2011 21:48
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

elYay napisał:
    Jestem pewien że mocniejszy wzmak załatwi tą sprawę.
    Ja jestem pewien, że nie załatwi sprawy. Nie podkręcaj gałki wzmocnienia 50 Hz na max, bo tym właśnie przesterowujesz wzmacniacz, założę się że głośniki przy takim słuchaniu biją cewką o magnes.
    Basu, zmiana wzmacniacza Ci nie doda. Jeśli chcesz koniecznie zmieniać, to albo te Denony, albo Pioneer, albo Yamaha a-720.
    Zaznaczam, Alton 110, powinien być w pomieszczeniu 25 m^2. Tutaj brakuje basu, nie ze względu na wzmacniacz a ze względu na pomieszczenie.

0
  • #12 22 Lis 2011 22:01
    elYay
    Poziom 7  

Dzięki za pomoc, rozważę kupno któregoś z w.w. wzmacniaczy.

0