Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Blaupunkt Alfa 156 po wyłaczeniu pobiera 0,6A

waldi58 19 Lis 2011 19:25 921 0
  • #1 19 Lis 2011 19:25
    waldi58
    Poziom 23  

Mam problem z radiem Blaupunkta Alfa 156. Problem polega na dużym poborze prądu po wyłączeniu radia.Radio po wyłączeniu pobiera 0.6 A. Jest to wersja bez Cana. Pobór prądu wynika z faktu iż po wyłączeniu radia cały czas jest załączona końcówka mocy ( st-by na odpowiedniej nodze 5 V ) oraz cały czas na kolejnej nodze procesora ( załączającej napięcie U142 a w konsekwencji U8 ) też jest 5 V. Te dwa stany są po prostu nie zmienne mimo załączenia bądź wyłączenia procesora.
    Cała reszta działa prawidłowo tzn radio załącza się wyłącznikiem i gra prawidłowo . Wyłącza się też prawidłowo tzn gaśnie wyświetlacz i jest cisza w głośnikach. Zmiana softu nic nie daje. Odłączenie mechaniki cd też nic nie zmienia. Wygląda na to iż jest uszkodzony procek ale wg mnie jest to mało prawdopodobne. Raczej jest coś w aplikacji tego procka . Czy ktoś może spotkał się z podobną usterką ?

Moderowany przez damiancz:

3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.
    3.1.13. (10.9, 15) Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Poprawiłem.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów