Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z 4-kanalowym wzmacniaczem, sprawne tylko 2 kanały

Setritus 19 Lis 2011 22:56 1452 9
  • #1 19 Lis 2011 22:56
    Setritus
    Poziom 2  

Witam
    Mam dziwny problem, nie wiem co z tym fantem zrobić.
    Kupiłem używany czterokanałowy wzmacniacz Blaupunkt EMA 460.
    Jeżeli podłącze do wzmacniacza jakiekolwiek dwa kanały, nie ważne czy to przednie czy tylne głośniki, czy jeden przedni a drugi tylny, to wszystko jest w porządku, działa ładnie. Natomiast w momencie podłączenia trzeciego kanału, nie ważne jakiego, zaczynają sie okropne szumy z instalacji elektrycznej (narastające przy dodaniu gazu), piszczenie oraz przy wyższej głośności potworne trzaski.
    Do tego przy ustawianiu w radia tak aby grał np tylko lewy tylni głośnik sygnał rozchodzi się na więcej głośników. To znaczy nie da się wyseparować gry na jednym konkretnym głośniku, sygnał wkrada sie na inne.
    Tak jak mówiłem jeżeli podłączy się tylko dwa kanały to wszystko gra wyśmienicie. Ale nie po to kupiłem wzmacniacz 4kanałowy żeby korzystać z dwóch :(
    Proszę o pomoc
    Pozdrawiam

0 9
  • #2 20 Lis 2011 09:50
    Ireneo
    Poziom 40  

Setritus napisał:
    Ale nie po to kupiłem wzmacniacz 4kanałowy żeby korzystać z dwóch :(

Albo naprawa albo gwarancja.Co my tu możemy pomóc?Kontaktuj się ze sprzedawcą.

0
  • #3 20 Lis 2011 09:53
    Arkadiusz0608
    Poziom 10  

Hmm, wiesz co, trochę się tym zajmuje, wygląda mi to na złe podłączenie masy sygnałowej, zwróc uwagę na to, może po prostu masz coś poprzestawiane w zaciskach, nie mam dużego w tym doświadczenia ale na głupi rozum sprawdził bym najpierw to

0
  • #4 20 Lis 2011 12:40
    Arkadiusz0608
    Poziom 10  

Sprawdź przewody które wychodzą z radja do wzmacniacza, tam musi być zachowana pewna zależność. Masa do masy zawsze a nigdy masa do ekranu czy ekran do ekranu, wtedy są właśnie takie trzaski i bardzo zła jakość, jeżeli posiadasz miernik uniwersalny z buzerem to bardzo łatwo możesz to sprawdzić przykładając końcówki do poszczególnych wyprowadzeń przewodów. Tylko oczywiście na początku i końcu przewodu żeby nie było checów że żaden przewód nie jest ciągły:p weź jedną końcówkę miernika przyłoż do masy a drugą do drugiej strony przewodu do ekranu, jeżeli buzer zapiszczy tzn że któryś ekran jest właśnie zmostkowany z masą sygnałową

0
  • #5 20 Lis 2011 12:51
    Ireneo
    Poziom 40  

Skoro są trzaski to raczej wzmacniacz ma inne uszkodzenie niż masy.Zwłaszcza że gra na drugich kanałach więc problem mas na kablach odpada.A masy wejściowe wystarczy miernikiem porównać ze sprawnym kanałem.

0
  • #6 20 Lis 2011 13:56
    Arkadiusz0608
    Poziom 10  

No ale jeżeli 2 kanały są dobre a 3 czy 4 ma przebicie do masy to przecież nie musi być wina wzmacniacza tylko trefnego przewodu a nawet tylko jednej żyły w przewodzie, może być po prostu uszkodzony przewód i robi przebicie w tych kanałach nie sprawnych. A w dodatku Ci napisał że jeżeli podłącza 2 kanały to działa bez problemów

0
  • #7 20 Lis 2011 14:01
    Ireneo
    Poziom 40  

Arkadiusz0608 napisał:
    ma przebicie do masy

To spowoduje wyciszenie jeżeli "przebijamy" sygnał do masy.
    Arkadiusz0608 napisał:
    A w dodatku Ci napisał że jeżeli podłącza 2 kanały to działa bez problemów

Nie napisał czy są to te same kable ale doświadczenie podpowiada mi że kable uszkodzone to z reguły jest cisza.

Dodano po 1 [minuty]:

Arkadiusz0608 napisał:
    nie mam dużego w tym doświadczenia

Zostawię podpowiedzi kolegi bez komentarza.

0
  • #8 20 Lis 2011 16:31
    Arkadiusz0608
    Poziom 10  

Jest plusem.
    A skoro Ireneo jest taki ciety na moje podpowiedzi to niech sam coś zaproponuje

0
  • #9 20 Lis 2011 16:34
    Ireneo
    Poziom 40  

Arkadiusz0608 napisał:
    Jest plusem.

Jest przewodem sygnałowym a nie plusem.

Dodano po 1 [minuty]:

Arkadiusz0608 napisał:
    A skoro Ireneo jest taki ciety na moje podpowiedzi to niech sam coś zaproponuje

Trzeba spojrzeć do wzmacniacza ale nie wierzę że autor postu ma potrzebną wiedzę.

0
  • #10 20 Lis 2011 16:59
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zgadzam się z Ireneo.

Wzmacniacz do magika póki jeszcze działa.

Lub oddaj sprzedawcy no chyba że sam już dłubałeś w nim.

0