Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dźwięk w kinie domowym LG ze wszystkich głośników(5.1)

klosek1984 20 Lis 2011 05:22 2894 4
  • #1 20 Lis 2011 05:22
    klosek1984
    Poziom 7  

Witam.

Mam kino domowe LG HT 306PD połączone z dekoderem za pomocą kabla cinch. Jak puszcze płytkę z kina to dźwięk mam na wszystkie głośniki, natomiast podczas oglądania TV dźwięk mam tylko na przednie głośniki(w tylnich nic). Jaka może być przyczyna takiej rzeczy??? Może trzeba użyć innego kabelka???

0 4
  • #2 20 Lis 2011 07:41
    Gienek
    Poziom 35  

Bo ta TV nadaje prawdopodobnie dźwięk stereo, a nie 5.1

0
  • #3 12 Gru 2011 23:31
    tomeks1992
    Poziom 20  

W każdym kinie domowym, które słyszałem, dźwięk słychać z dwóch głośników (oczywiście gdy program jest nadawany w stereo) A co do płyt, to zapewne chodzi koledze o film? Jeśli tak to dźwięk jest nagrany w 5.1, więc dlatego słychać wszystkie głośniki.

0
  • #4 12 Sty 2012 21:04
    A303
    Poziom 2  

To wszystko co koledzy piszą to jest prawda, ale to kino domowym ma inny problem .Mianowicie nie posiada wyjścia ani wejścia optycznego ,dlatego dźwięk z telewizora odsłuchiwany w głośnikach kina domowego jest w jakości stereo a nie cyfrowej jakości 5.1.

0
  • #5 28 Lut 2012 20:52
    kable41
    Poziom 7  

LG HT306PD
    Tak wogóle to nie jest żadne kino domowe, jeżeli nie ma zadnego wejścia tylko same wyjścia /nie licząc USB i mp3/. Nie można nawet uzyskać dźwięku 5.1 z programu nadawanego z satelity w tym formacie bo nie ma wejścia cyfrowego HDMI
    ani optycznego. Jeżeli chcesz usłyszeć dźwięk w głośnkach zestawu LG nadawanego przez np. kanały naziemne lub radiowe, musisz podłączyć kabelek z wyjścia słuchawkowego tv na wejście mp3 "pseudo kina". Jeżeli chcesz słyszeć dźwięk nadawany w stereo we wszystkich zestawu głośnikach, musisz equalizer usawić na NAT PLUS.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo