Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tuner Pace DSR 2221 + instalacja 12V

sq9nky 20 Nov 2011 08:34 2497 8
Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    sq9nky
    Level 10  
    Witam serdecznie mam taki problem:
    Posiadam tuner satelitarny Pace DSR 2221 i chcę go podpiąc pod własną instalcję 12V.
    Niestety Tu pojawia się problem tuner po podłaczeniu do niej nie chcę się uruchomić tak jakby się co chwilę resetował wyswietlająć komunikat "Init"
    Ciekawe jest to że gdy w miarę szybko zamienie wtyczki z zasilacza na tę z mojej instalacji tuner uruchomi się normalnie, ale tylko do czasu ponownego wyłączenia potem znów nie chcę sie załączyć.

Zasilacz dołączony do tunera:
    12V 1500mA
    Moja instalacja zbudowana jest z akumulatorów żelowych o pojemności 160Ah, doładowywanych za pomocą ogniw fotowoltaicznych oraz turbiny wiatrowej. Wydajność prądowa to 12A jak ominę regulator ładowania oczywiście będzie wieksza.

Na początku myślałem że problem leży w zbyt dużym napięciu mojej instalacji ok 12,60V wiec zbiłem napięcie do 12.02 za pomocą diody prostowniczej ( stara ruska dioda spokojnie przepuści 2-3 A ) Niestey nic to nie dało.

Ma ktoś jakiś pomysł ??
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    User removed account
    User removed account  
    sq9nky
    Level 10  
    Zastosowanie orginalnego zasilacza to dla mnie strata energii bo muszę przetworzyć te 12v stałego na 230 zmiennego po to by orginalny zasilacz znów przetworzył to na 12v stałego - bez sensu - szczególnie jak się jest zależny tylko od wyprodukowanej przez siebie energii

jak dla mnie moje zasilanie jest odpowiednie

orginalny zasilacz : 12,05V prąd 1500mA
    akumulatory : 12.02V prąd 12000mA

"odpowiedź w stylu zastosuj orginalny zasilacz to miła pani w call center operatora daje"
  • Fluke Pomiar Jakości Zasilania
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Molier
    Level 13  
    Zdarzało mi się awaryjnie na krótką chwilę, odpalać taki tuner na trzech bateriach płaskich przy napięciu 13,5 V - więc powinno to chodzić i z Twojego akumulatora. Tą diodę możesz sobie darować. Sprawdź spokojnie połączenia, biegunowość i napięcie bezpośrednio na wtyku, przy załączonym tunerze. Istotny jest pomiar napiecia na wtyku, nie na akumulatorach...
    User removed account
    User removed account  
    Molier
    Level 13  
    Nie rozumiem co wnosi do tematu uwaga ...chyba się mylisz...

Pomiar napięcia, bezpośrednio na gnieździe wejścia zasilania tunera, pod obciażeniem, da znacznie więcej informacji o sytuacji w całej instalacji niż pomiar napiecia na akumulatorze (autor tematu pisze o stwierdzeniu napiecia 12,6 V w akumulatorze 160 Ah)
    User removed account
    User removed account