Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

chłodziarko zamrażarka Bosch KGV26300/05 nie chłodzi

gabi 20 Lis 2011 11:19 2904 3
  • #1 20 Lis 2011 11:19
    gabi
    Poziom 2  

Witam
    Jako skill amator zabrałem się za diagnozę :-)
    Problem jak w tytule, a dokładniej zamrażarka działa prawidłowo a "góra" nie chłodzi. Kompresor załącza się prawidłowo cyklicznie. Po przewertowaniu kilku tematów związanych lodówkami Bosch (za wzór wziołem model KGV2604/05- bardzo podobne) napotkałem się na problemy z termistorami. Po wypięciu płytki sterującej sprawdziłem obydwa- mają po ok. 5.4 kOhm przy temp. otoczenia ok. 25*C.
    Płytka sterująca optycznie wygląda na nie uszkodzoną. Co może być uszkodzone- co sprawdzić? Gdzie szukac przyczyny braku chłodzenia?

0 3
  • #3 20 Lis 2011 16:12
    gabi
    Poziom 2  

dzięki za zainteresowanie tematem

Więc wydaję mi się że stalo się to dość nagle, poprostu pewnego dnia przestała dostatecznie chłodzić. Drzwiczki szczelne, a na rurkach nie ma śladu oleju.
    Od wczoraj sprzęt się odmrażał, po uruchomieniu zamrażarka chłodzi prawidłowo a góra t.j. lodówka nie. Zauważyłem że ścianka tylna lodówki robi się chłodna ale skrapla się na niej woda i nie osiąga zadowalającej temperatury. Więc może jednak czujnik temperatury?

0
  • #4 20 Lis 2011 16:19
    czolgista
    Poziom 27  

Tylna ścianka ma się skraplać zobacz jaka jest temperatura .Tak od razu nie będzie +5 stopni po rozmrożeniu .Dokładnie poobserwuj jakie są temperatury .Podaj zdięcia trochę to uprości .a patrzałeś w zamrażarce na rurki ?

1