Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nvidia 9800GT nie daje rady z need for speed the run

20 Lis 2011 12:16 6766 29
  • Poziom 14  
    witam mam problem z gra need for speed the run gra strasznie mi zacina mam wszystko na minimalnych nie wiem czy to wina karty proszę o jakieś porady czy da rade to jakoś zrobić czy będzie trzeba zakupić inna kartę graficzną Moj komputer to:

Procesor AMD Athlon 64x2 dual core 5000+ 2x2,66
    4GB RAM
    karta graficzna 9800GT Nvidia 512MB 256BIT
    dx 11
  • Poziom 43  
    Minimalne wymagania gry sprzętowe komputer spełnia.
    Podaj cała dokładną konfigurację komputera.
  • Poziom 43  
    Najnowsze sterowniki zainstalowane?

Przy innych grach jest wszystko OK?

Zrób test np.: 3Dmark 2006 i podaj wynik.
  • Poziom 43  
    Podaj pełną konfigurację PC wraz z marką i mocą zasilacza, jakie temperatury mają podzespoły podczas grania ? czy w innych grach jest tak samo ?
  • Poziom 36  
    Za słaby procesor do tej gry.
    Wystarczy spojrzeć na wykresy:

Procesor 4 rdzeniowy z taktowaniem 4.0 ghz (q9550), osiąga w porywach 70 % swoich możliwości, a kolega ma dwurdzeniowego AMD 5000 z taktowaniem 2.6 ghz, dla tego nawet na minimalnych ustawieniach gry, zachodzą przycinki (procesor nie wyrabia).

Mam podobna kartę grafiki jak kolega (9800 gtx) i gram w NFS RUN na ustawieniach "ultra" w 1680/1050 (wykres z gry powyżej) i gra działa doskonale (czasem dogrywa textury ze względu na małą ilość pamięci karty).
  • Poziom 43  
    Przyda się O.C procesora ale specyfikacji nadal nie ma.
  • Poziom 14  
    zaraz podam specyfikacje

Procesor AMD Athlon 64x2 dual core 5000+ 2x2,66
    Płyta Główna
    4GB RAM DDR 2
    karta graficzna 9800GT Nvidia 512MB 256BIT
    dx 11
    Windows 7 Ultimate 64BIT
    Dysk 400GB Sata II
    Zasilacz 450W

o co chodzi oc procesora czym to sprawdzić

temp z speed fun

GPU:50
    TEMP1:35
    TEMP2:47
    TEMP3:40
    HDO:28
    CORE:34
    zjdecie z cpuid

Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]
  • Poziom 43  
    O.C chodzi o przetaktowanie zegara procesora powyżej jego normalnej pracy.W bios ustawiamy fsb lub mnożnik.
  • Poziom 14  
    fps podczas włączenia gry trzymie się nie poziomie 30 natomiast juz podczas wyscigu spada do 8-12
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zasilacz 450W nie jest zadowalającą odpowiedzią. Marka i model?.
  • Poziom 36  
    Uruchom msiafterburner i pozostaw na pulpicie.
    Uruchom menadżera zadań "wydajność" i pozostaw na pulpicie.

Teraz uruchom NFS i pograj z 10 minut.

Wyjdź z gry i zrób zrzut ekranu z wcześniej uruchomionych monitoringów.
    Fotkę wklej na forum za pomocą "dodaj obrazek.

Zobaczymy jak się ma CPU pod obciążeniem (w czasie gry).

http://www.programosy.pl/program,msi-afterburner.html
  • Poziom 36  
    Wszystko jasne i zgodne z tym co przedstawiłem wcześniej.

Spójrz na fotki (Twoje wyniki):

Użycie procesora 100%
    Użycie GPU zaledwie 32 %

Nie ma mowy o jakiejkolwiek rozgrywce na Twoim procesorze w NFS RUN.

Ta gra wymaga mocnego czterordzeniowego procesora.

Podaj dokładny model płyty głównej, to się dobierze odpowiedni procesor (jeżeli będzie taka możliwość).
  • Poziom 19  
    Ta gra ma coś nie tak z optymalizacją u mnie na q6600 + HD3870 też często zużycie CPU jest blisko 100% (Ustawienia High rozdzielczość 1280x1024) i do tego podczas gry mam max 30fps czy ustawienia minimalne czy wysokie (nie ultra bo tu już jest poniżej 20) ale to podobno wada tej gry bo dużo ludzi mających i7 pod maska też to denerwowało. Up procesor nie jest taki zły zawsze można lekko podbić taktowanie choćby do 3.2Ghz ;) martwiłbym się raczej grafiką ponieważ GT220 na DDR2 nie jest już za dobra do nowych gier napisz jakiej marki masz ten zasilacz.
  • Poziom 14  
    o to zdjęcie z CPU-Z z nazwa płyty głównej

• Poziom 36  
    Nie ma podanej rewizji płyty głównej.
    Musisz zdjąć bok obudowy, wziąć latarkę i sprawdzić na laminacie płyty jej rewizje.
    Będzie ona umiejscowiona w rogu płyty jak na fotce (strzałka).
    Odczytaj rewizję i podaj jej numer.

W supporcie, są dostępne modele procesorów Phenom II 955, ale w zależności od rewizji płyty, będzie potrzebna podmiana biosu do odpowiedniego modelu procesora (jeżeli będzie inny niż aktualnie wgrany).
    Ważny będzie też numer fabryczny procesora, ale to już później.

Na tej fotce jest pokazana rewizja płyty, którą przepisz ze swojej płyty głównej i podaj na forum.

• Poziom 14  
    dokładnie pisze jak na tym zdjęciu mój nr to: REV: 1.0

zdjęcie z CPU-Z

• Poziom 36  
    Jeżeli płyta główna jest w rewizji 1.0, to można się pokusić o kupno procesorów:

1. Phenom II 945

HDX945WFGIBOX
    HDX945WFK4DGI 945 3000 MHz, 4x512 KB, L3 6MB, Deneb, 0.045 micron, Stepping C2, 95 Watt, 4000 MHz HT Bios F4F

2. Phenom II 945

HDX945WFK4DGM 945 3000 MHz, 4x512 KB, L3 6MB, Deneb, 0.045 micron, Stepping C3, 95 Watt, 4000 MHz HT Bios F4F

3. Phenom II 955

HDX955WFK4DGM 955 3200 MHz, 4x512 KB, L3 6MB, Deneb, 0.045 micron, Stepping C3, 95 Watt, 4000 MHz HT Bios F4F

Do wszystkich wymienionych procesorów pasuje jeden wspólny bios o numerze: F4F

Bios ten należy zaktualizować na teraźniejszym procesorze w środowisku DOS.

Następnie zamontować nowy procesor.

Taki zestaw, mający porządny 4 rdzeniowy procesor i całkiem jeszcze żwawą kartę grafiki, będzie mógł obsłużyć w co najmniej średnich ustawieniach, grę NFS RUN w rozdzielczości 1680/1050.

W razie pytań .... pytaj :yes:
  • Poziom 43  
    Dziwnie taktowanie zegara.
    Przywróć ustawienia bios do normalnej jego pracy, a może się coś zmieni.
  • Poziom 14  
    coś nie tak jest jak powinno to wyglądać ?
  • Poziom 35  
    mix1414 napisał:
    coś nie tak jest jak powinno to wyglądać ?

Twój procesor powinien taktować z częstotliwością 2600MHz a ty masz w okolicach 1000Mhz. Load Optimised Defaults w biosie.

Jeśli płyta Gigabyte to może być uruchomiona także funkcja Dynamic Energy Saver lub Cool 'n' Quiet od firmy AMD.
  • Poziom 15  
    Pokazuje ci 1ghz ponieważ działa technologia cool'n 'quiet i podczas spoczynku opada taktowanie procesora w celu oszczędności energii dzieje się tak podczas pracy w windowsie , możesz wyłączyć cool'n'quiet w biosie i zobaczyć czy to coś da , może i to fakt ale gra wymaga 4 rdzeni bo mam amd phenom i widzę jak są używane 4 rdzenie a grafikę mam 8800gts 640mb i ciśnie nieprzerwanie 28-30pfs na 1680x1050 i średnich detalach, na 9800gt też powinno tak działać.
  • Poziom 14  
    poradziłem sobie z hasłem do biosa
  • Poziom 14  
    po wyłączeniu w biosie opcji Cool's Quiet wykrywa jako 2600 ale spada tez do 1800 do 1000 cyz to coś zmienia teraz ?
  • Poziom 35  
    Sprawdź to na grze. Wygląda na to, że oprócz poprawnego wykrywania nadal pozostało niższe taktowanie.
  • Poziom 14  
    na grach w cpu-z normalnie pokazuje 2612MHZ
  • Poziom 35  
    To jest sprawa oczywista, bo takie gry potrzebują dużo więcej procesora niż sam system.

Po tych ostatnich sugestiach poprawiła się wydajność w grze czy nadal bez zmian ?
  • Poziom 43  
    Kolega leven już podał co musisz zrobić a temat do zamknięcia.
  • Poziom 14  
    nie nie poprawiła się do wymiany procesor ;] temat można zamknąć

Moderowany przez DriverMSG:

Ostrzeżenie na podstawie regulaminu pkt. 3.3.