Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technik informatyk a technik teleinformatyk - różnice ??

Bo0m 20 Lis 2011 12:44 4487 3
  • #1 20 Lis 2011 12:44
    Bo0m
    Poziom 1  

Witam. W tym roku kończę III kl. Gimnazjum i zamierzam iść od technikum.
    Profile jakie mam na oku to technik informatyk (ZSEN Lublin ul.Długa)
    i technik teleinformatyk ( ZSEL Lublin ul. Wojciechowska). I stąd moje pytanie:
    Jakie są różnice między tymi 2 profilami??. Odrazy mowie że nie chce się pchać tak gdzie jest dużo teorii typu obwody elektryczne i takie tam z fizyki :P

Który zawód jest bardziej: "opłacalny" ( zarobki, czy trudno jest z takim wykształceniem znaleźć prace) ??

• #2 20 Lis 2011 13:29
    karolark
    Poziom 39  

W technikum boisz się fizyki i takich tam :D
    Przecież to podstawa ?
    A praca ? jak bedziesz dobry to znajdziesz :D

• #3 20 Lis 2011 13:35
    Elektronik9
    Poziom 30  

Teleinformatyk wydaje mi się związany bardziej z telekomunikacją, a telekomunikacja z kolei wiąże się z elektroniką no i masz odpowiedź.

• #4 20 Maj 2012 16:21
    piter12-6
    Poziom 12  

Jestem po teleinformatyce i faktycznie jest dużo teorii obwodów, pracowni elektrotechnicznych itp.
    Za to jest tu mniej matmy niż u informatyków - przynajmniej tak było u mnie.
    W ZSŁ w Gdańsku praktycznie nie mieliśmy fizyki - tzn, formalnie była ale każdy jechał na ściągach i na studiach wszystkiego musiałem się uczyć od zera. Matma też w moim technikum nie była priorytetem; z podstawowej matury miałem koło 45% a z rozszerzonej równe 0%:D Zresztą jak większość z mojej klasy, choć ja nie należałem do najsłabszych w sumie...
    No i dodam, że egzamin zawodowy praktyczny zdały u nas chyba 3 osoby z 30 osobowej klasy i to też czystym fartem...
    Zresztą egzamin zawodowy i tytuł technika uzyskuje około 10% uczniów po kierunkach informatycznych.
    Zastanów się co chcesz robić - sam zawód teleinformatyka jest dosyć ciekawy, ale gdybym miał drugą szansę, to robiłbym informatyka.
    Kasa tu i tu jest dobra, jeżeli jesteś dobry, ale jeśli jesteś humanistą to nie masz raczej szans na grubą kapustę i tak jak np. ja po I roku studiów na Elektronice i telekomunikacji ze specjalizacją Sieci i systemy teleinformatyczne chcę je zmienić na coś a la psychologia, bo tu jest tyle matmy i fizyki, że humanistą, którzy na dodatek nie kochają rezystorów itp jest b.b. ciężko.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME