Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Saeco Incato de Lux expres do kawy nie podaje pary

gosica 20 Nov 2011 13:43 4404 6
    gosica
    Level 11  
    Jak w temacie ,po przełączeniu na programatorze na podawanie pary pompę słychać jak cyklicznie pompuje ale nic nie leci , po paru próbach pompa się wyłancza. Nadmieniam że reszta expresu działa młynek,parzenie kawy itd. jest ok. brak tylko robienia pary ,parę razy udało mi się spienić mleko czyli nie jest to jakaś trwała usterka, co robić??
    BRum
    Level 21  
    Zatkany kamieniem obwód pary.Próbować odkamienić ekspres.A wrzątek leci wylewką spieniacza?
    gosica
    Level 11  
    Odkamienianie jest robione regularnie ,usterka potrafi się pojawiać od czasu do czasu np. raz na 50 kaw. Podczas ostatniego odkamieniania był spory przeciek poza układem expresu , woda pojawiła się pod expresem .Natomiast parę razy był komunikat odpowietrzyć expres.
  • Helpful post
    BRum
    Level 21  
    Jeśli pojawia się komunikat odpowietrzyć tzn,że nie ma przepływu wody i nie ma impulsów z przepływomierza.Jeśli ten komunikat pojawia się przy wytwarzaniu pary tzn,że przytkana jest grzałka pary lub przewody za nią.Najlepiej rozebrać i przeczyścić.
    gosica
    Level 11  
    Ok.dzięki wieczorem rozbiorę i zobaczymy czy to jest ten problem? Jutro napiszę ,pzdr.
    gosica
    Level 11  
    Trochę to zeszło, expres po moim przeglądzie usterka usunięta mleko pieni ,kawę robi ale do końca nie wiem co było przyczyną . Po otwarciu obudowy pierwsze co mi się rzuciło w oczy to końcówka kabla dotykała do obudowy grzałki ,może to okłamywało komputer??? nic więcej nie robiłem . Jeszcze muszę przeczyścić te przewody o których pisał kolega wyżej tylko nie wiem jak się do tego zabrać i od czego zacząć?Co parę kaw ,przy spuście pary woła o odpowietrzenie ,za pomoc dzięki.
    gosica
    Level 11  
    Witam od paru miesięcy mam problem z expresem który co 2 -3 kawy wyświetla komunikat odpowietrzanie, takie info pojawia się tylko przy spienianiu pary.Używam tylko kawy ziarnistej (sitko czyste,węzyki uszczelnione -nowe oringi ,odkamienianie jak tylko prosi) .Komunikat gaśnie jak spuszczę parę filiżanek gorącej wody, nie ukrywam że jest to irytujące ,proszę o pomoc co robić (expres 4lata) serwis ostateczność.