Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[BCS-1604LE-A] Dw pytania firmware i multicast

oneiro 20 Lis 2011 15:14 4749 2
 • #1 20 Lis 2011 15:14
  oneiro
  Poziom 9  

  Dzień dobry,

  Od jakiegoś roku korzystam z rejestratora BCS-1604LE-A przez sieć. Zazwyczaj nie było problemów, do teraz.

  1. Firmware
  Na stronie:

  http://www.trebor.com.pl/cctv-oprogramowanie-aktualizacje.html

  znaleźć można na informacje o upgrade firmware i boisu. Czy byłby ktoś łaskawie wytłumaczyć mi, czym różni się aktualizacja jednego od drugiego (albo inaczej - czy do aktualizacji firmware niezbędna jest aktualizacja biosu, a jeśli tak, jak ją przeprowadzić?). Aktualnie mam firmware z (chyba z 2009 roku)
  [BCS-1604LE-A] Dw pytania firmware i multicast

  2. Multicast

  Podgląd puszczony jest przez internet. Zazwyczaj była jedna osoba na podglądzie i jako tako to śmigało (wyjście z rejestratora na świat 512kb/s). Niestety, od jakiegoś czasu mam dodatkowych dwóch "podglądaczy" i działa to fatalnie (jadę na drugim strumieniu, z gorszą jakością i mniejszą ilością klatek, ale to nie pomaga).

  Znalazłem opcję multicast, teoretycznie rozumiem zasadę działania, gorzej z uruchomieniem tego. Dodam, że między internetem, a rejestratorem siedzi router z zainstalowanym OpenWRT (linux) do którego mam dostęp. Pytanie jak skonfigurować multicast, aby to zadziałało.

  Do podglądu korzystam z programu PSS

  PS. U Was też pogram PSS sam zmienia strumień z dodatkowego na główny?

  Pozdrawiam, Krzysiek

 • #2 20 Lis 2011 21:58
  rokycky
  Poziom 23  

  tzw. bios - program rozruchowy płyty głównej, wykrywa pamięć, interfejsy, decyduje o sposobie bootowania urządzenia, i to bios ładuje firmware do procesora. Ustawienia w biosie decyduja np o sposobie adresowania pamięci itp.
  Firmware - to oprogramowanie działąjące na danej platformie, zawiera sterowniki i reszte aplikacji które decyduja o sposobie wykorzystania danej platformy.
  Przy zmianie firmware'u zawsze należy sprawdzać czy jest dostępna nowsza wersjia bios'u. I upgrade zawsze zaczyna się od bios'u.

 • #3 21 Lis 2011 11:27
  oneiro
  Poziom 9  

  Rozumiem, jeśli firmware jest przypisany do tego BIOSu, to mogę instalować, w przeciwnym wypadku najpierw aktualizacja BIOS'u, a dopiero później firmware.

  Ok, wiem jak zrobić upgrade firmware, a co z BIOS'em, wydaje mi się, że wprost tego nie da się zrobić (tj, wkładasz pendrive i wciskasz aktualizuj), przynajmniej nie przypominam sobie takiej opcji dla BIOS'u

  PS. A coś z multicastem - może próbował ktoś?

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME