Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piec gazowy, wiszący - jaki kupić?

20 Lis 2011 16:23 3133 8
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich. Ponieważ po sezonie przymierzam się do remontu proszę wszystkich fachowców i użytkowników o pomoc, rady i podpowiedzi w doborze wiszącego kotła gazowego, 2funkcyjnego. Jestem laikiem ale postaram się jak najlepiej podać wszelkie potrzebne dane.
  Mieszkanie 65m2, 3pokoje, łazienka, kuchnia oraz przedpokój (bez grzejnika). Kondygnacja środkowa.
  Stare budownictwo, wysokość 2,75m (sufit płyta gips-karton+wata). Stolarka okienna PCV. Mieszkanie usytuowane na stronę wschodnią, z jedną ścianą północną która jest ocieplona - zewn. styropian 10cm+klej, siatka, tynk, wewn. styropian 5cm + klej, siatka a na to naklejona płyta gips-karton. Ściany wschodnie na których są okna nie ocieplone. Grubość ściany około 50cm i jest to raczej cegła. W ciągu 2-3 lat wspólnota zamierza ocieplić również te ściany.
  Instalacja c.o. ma 3lata wykonana z miedzi z grzejnikami konwektorowymi Hansa.Odległość od pieca do ostatniego grzejnika (największego 2,2m) około 11m.
  Instalacja c.w.u. będzie wymieniana wraz z piecem. Odległość do najdalszego punktu poboru ciepłej wody to około 3-3,5m.
  Komin murowany przez robotników komunizmu wiec pewnie będzie trochę krzywo, mam tylko nadzieję że jakieś wymiary będą zachowane. Na obecną chwile nie ma w nim jeszcze kwasiaka, ale na pewno będzie włożony. Wysokość komina to około 16m (odległość od pieca do końca komina). Dodam jeszcze że teraz c.o. zasilam starym, 1funk. piecem Termet GCO 21-02 wraz z reg. pokojowym, a wodę grzeję również Termetem G17 albo G20 coś w tym stylu.
  Proszę o podpowiedzi jaki piec wybrać bo szczerze mówiąc nastawiony jestem na Termet MINIMAX z zamkniętą komorą ale chciałbym za pośrednictwem tego forum zaciągnąć informacji od fachowców.
  Czekam na wpisy Pozdrawiam
 • Poziom 14  
  Wszystko zależy od ceny - w swoim przedziale cenowym MINIMAX turbo jest OK
 • Poziom 9  
  muszę zrobić jeszcze komin, instalacje wodną poza tym kpl remont kuchni i łazienki. Liczę po cichu, że z piecem i kominem zmieszczę się w 5tyś.
 • Poziom 14  
  mam wrazenie ze przed "5" zabrakło "1" :( pozdrawam
 • Poziom 9  
  hehe mówię o samych wydatkach na piec i komin i to również sam materiał, bez robocizny. Na całość to liczę że przed tą "5" będę musiał postawić "2" :-(

 • Poziom 24  
  Do łazieneczek w mieszkaniach polecam kociołki małe gabarytowo. U nas jest słaby serwis Termeta, więc alternatywą jest Immergas Eolo Star (kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania). Immergasa normalnie w sklepie (nie internetowym) jeśli zdecydujesz się na zakup z montażem kupisz za około 2000zł (z Vatem 8%).
  Jeśli komin jest czysty wystarczy wprowadzić wkład kwasoodporny fi80 i powietrze do spalania zaciągać "szachtem kominowym" czyli przestrzenią pomiędzy istniejącym kominem murowanym a wprowadzoną rurą kwasoodporną. Jeśli komin jest zabrudzony (sadze, nagary, pyły itd) radzę wprowadzić rurę podwójną nr 80/125, która niestety jest dwukrotnie droższa niż pojedyncza fi80.
  Wkład fi80 ze stali nierdzewnej kwasoodpornej, daszki, trójnik z odskraplaczem i podłączenie w systemie koncentrycznym 80/125 do kotła (pobór powietrza z szachtu) wraz z adapterem redukcyjnym do kotła to koszt rzędu 1500-1600zł z Vatem 8%
  Taki sam zestaw "podwójny" czyli 80/125 - koszt około 2600-2700zł z Vatem 8%. Różnica niestety znacząca, ale mimo wszystko w kwocie 5000zł da się zmieścić.

  Do kosztów materiału warto doliczyć sterownik pokojowy - ceny od 100zł w górę.

  Koszt rurek, kształtek, filtrów, zaworów itp - najczęściej około 300-500zł

  Pozdrawiam.
 • Poziom 9  
  zastanawiam się też nad Immergasem. Kotły naprawdę w niezłych cenach tylko zastanawia mnie kilka opinii wyczytanych w necie że piece "wybuchają". Zaciągnę jeszcze głębszej wiedzy o tych kotłach popytam znajomych serwisantów. Jeśli chodzi o komin to właśnie chcę tak zrobić, żeby włożyć tylko 80-tkę jako przewód spalinowy a całą resztą ciągnąć powietrze. Mam nadzieję że się to uda w końcu od 20lat na tym kominie chodzi tylko termet z c.o. więc moim zdaniem powinien być czyściutki.

 • Poziom 24  
  Osobiście nie mam przekonania do Immergasa. Jakoś ta marka do mnie nie przemawia. Z racji wykonywanej pracy (doradca techniczno-handlowy systemów grzewczych) mam bardzo dobry kontakt z serwisantami, którzy obsługują niemalże wszystkie dostępne na naszym rynku urządzenia grzewcze i Immergas na tle konkurencji wypada po prostu przeciętnie. Na pewno nieporównywalnie lepiej niż Ulrich.... a cena podobna. No i jak wcześniej wspominałem - jest mały gabarytowo co jest ważne w przypadku łazienki w mieszkaniu. Pomijając moje własne uprzedzenia - myślę że ten model jest jak najbardziej godny polecenia w stosunku jakość/cena.
 • Poziom 9  
  ok Panowie! Stawiam nowy temat! Tzn temat zostaje ten sam ale produkt się zmienia.
  Proszę o opinie, podpowiedzi etc. Wszystko co wiecie o produktach firmy WOLF. Czekam z niecierpliwością.