Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZZA6428, słone naczynia

pavvell 20 Lis 2011 16:55 1551 4
  • #1 20 Lis 2011 16:55
    pavvell
    Poziom 12  

Od niedawna moje naczynia myte w zmywarce są pokryte białym osadem, a ostatnio zaczęły być słone. Świeżo napełniony pojemnik z solą wyczerpał się po tygodniu. Zakrętka i uszczelka zbiornika na solankę są w idealnym stanie, podejrzewam więc że uszkodzony jest zawór dawkujący tą solankę. Pytanie gdzie go znajdę? A może to coś innego? Czy Amica ZZA6428 cierpi na jakieś typowe usterki?
    Z chęcią przygarnął bym serwisówkę, rysunek złożeniowy chociaż.
    z góry dziękuję za pomoc.

0 4
  • #2 21 Lis 2011 21:22
    pavvell
    Poziom 12  

Rozebrałem dziś tą zmywarkę. Na dnie zbiornika na solankę była 3cm warstwa nierozpuszczonych kryształów soli Ludwik, a tą sól sypałem już jakiś czas temu. Ostatnio sypałem drobnoziarnistą sól Somat. Wymontowałem zbiornik, wypłukałem i wyczyściłem wszystko, łącznie z zaworkiem - zobaczymy jaki to przyniesie skutek.

Wygląda na to że tania sól jednak różni się od markowej.

Już po pierwszym zmywaniu. Nie ma osadów, nie ma soli na naczyniach :D

0
  • #3 21 Kwi 2012 09:36
    pavvell
    Poziom 12  

Minęło 5 miesięcy i problem powrócił :( Znów naczynia są słone.
    Używam tabletek soli do stacji uzdatniania wody.
    Jak rozumiem jedyną przyczyną jest nieszczelność (otwarcie) zaworu dawkującego solankę do złoża jonowego? Gdy rozbierałem go w listopadzie, był w idealnym stanie. Czy spotkaliście się awariami sterowania - błędnym otwieraniem zaworu w czasie cyklu zmywania/płukania? Gdzie szukać przyczyny?

0
  • Pomocny post
    #4 21 Kwi 2012 14:11
    movzx
    Poziom 39  

pavvell napisał:
    Gdzie szukać przyczyny?
    W zaworze, ale zwrotnym - zapobiegającym przedostawaniu się wody ze złoża do zbiornika na solankę.
    Niestety zwykle jest on nierozbieralny - możesz próbować go "zaciągnąć" do prawidłowej pozycji podpinając odkurzacz do zbiornika na sól.
    Metoda partyzancka ale czasem pomaga - na chwilę.

pavvell napisał:
    Wygląda na to że tania sól jednak różni się od markowej.
    Oczywiście - ceną.

0
  • #5 21 Kwi 2012 18:53
    pavvell
    Poziom 12  

Po czym poznam że zawór się "zaciągnął"? Taki jednokierunkowy zawór wbudowany jest w mojej zmywarce w złoże? Trzeba je wymienić żeby trwale naprawić sprzęt?

1