Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirpool AWZ 414/D nie rusza silnik

mkbunio 20 Lis 2011 17:04 2456 13
  • #1 20 Lis 2011 17:04
    mkbunio
    Poziom 10  

Jak w temacie po włączeniu programu jakiegokolwiek pralka pobiera wodę nie kręci bębnem.Czas zwyświetlacza idzie 3min poczym czas z wyświetlacza przeskakuje na 01min i END. Silnik sprawny za wszystkie podpowiedzi dziękuję z góry.

0 13
  • #3 21 Lis 2011 18:43
    mkbunio
    Poziom 10  

Silnik sprawdzony podłączone 230 pod szczotki i kręci. Hydrostat chyba sprawny dmuchnięcie słychać jedno kliknięcie.

1
  • #5 21 Lis 2011 21:44
    mkbunio
    Poziom 10  

Wtyczkę sprawdziłem wydaję się dobra. Dziwny jest objaw że pralka po 3 min przechodzi na czas 01 i end. Skłaniam się do winy modułu ale triaki sprawdziłem mostek też zostają jescze przekaźniki może jeszcze jakieś sugestie?

0
  • #6 22 Lis 2011 00:03
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

czolgista napisał:
    tam kabelki czasem się luzują

Nie luzują tylko urywają się . I nie na kostce silnika tylko w okolicach mocowań wiązki opaskami do silnika i kotła. Czyli do sprawdzenia ciągłość całej wiązki silnika .

0
  • #7 22 Lis 2011 20:17
    czolgista
    Poziom 27  

Luzują się w zaciskach wtyczki (fabryczna wada ) miałem kilka przypadków że pomimo sprawdzenia wiązki pod względem izolacji na całej długości i tak nie było ciągłości,dopiero naciąganie każdego kabla osobno od strony właśnie tej wtyczki wyjawiło usterkę.Jestem pełen podziwu że tak się łączy przewody aby na szybko niestety i nie dokładnie a potem szukaj. Czasem nawet widać upalenie na kostce z powodu iskrzenia.

0
  • #8 24 Lis 2011 16:36
    mkbunio
    Poziom 10  

Na kostce nic żadnych upaleń itp objawów.

0
  • #10 26 Lis 2011 14:22
    mkbunio
    Poziom 10  

Wody nabiera za każdym razem wypompowanie na programie wypompowanie bez zarzutów płytka sprawdzona pod względem zimnych lutów.

0
  • #12 27 Lis 2011 00:34
    peter falk
    Specjalista AGD

mkbunio napisał:
    bez zażutów

Ortografia!! Chyba, że żujesz w trakcie pisania postu :?
    mkbunio napisał:
    Na kostce nic żadnych upaleń itp objawów.

machefi napisał:
    Czyli do sprawdzenia ciągłość całej wiązki silnika .

czolgista napisał:
    Pokaż zdięcie modułu i panela przedniego .

Po co zdjęcie :? Nie wystarczy "przedzwonić" miernikiem przewody silnika od jego złączki na module :?
    Szanowny czolgisto - sesja zdjęciowa "modela - modułu" teraz nam nie potrzebna.
    Szanowny twórco tematu- miernik w łapki i do roboty!

0
  • #13 01 Gru 2011 21:36
    mkbunio
    Poziom 10  

Przewody sprawdzone. Po wymianie triaka odpowiadającego za pracę silnika pralka ruszyła. Niestety występuje objaw jakby szarpnięcia silnika w momenie zadziałania przekaźnika a jednocześnie na wyświetlaczu jeden raz miga kilka przycisków. Przekaźniki zamieniłem miejscami ponieważ na nowe muszę czekać 5 tyg. ale objaw nie ustąpił. Jakie macie pomysły szanowni koledzy.
    Kolejny objaw to w czasie prania porządne szarpnięcie tak że cała pralka podskakuje.
    Na odwirowaniu tych objawów nie ma.

0
  • #14 06 Gru 2011 20:16
    mkbunio
    Poziom 10  

Temat zamykam pralka naprawiona.
    Wymiana kondensatorów. Na razie wszystko ok.

0