Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xenony, nie zapalają za każdym razem Passat B5 FL

20 Lis 2011 19:08 9852 9
  • Poziom 27  
    Witajcie.
    Opiszę może w skrócie, bo jakbym opisał wszystkie moje kombinacje to brakło by chyba miejsca.
    Auto to VW Passat B5 FL.
    Lampy oryginalne, przetwornice też. Wszystko było dobrze aż nie zaczęło się coś dziać z prawym xenonem. Nie odpalał za każdym razem. trzeba było kilka razy włączyć i wyłączyć. Jak się rozgrzał to już było ok.

Stwierdziłem żarnik, wymieniłem i po kilku włączeniach miał znowu problemy z zapalaniem, albo nie zapalał się wogóle.
    Pomyślałem żarówka china, kupiłem Philips.
    I co? Po kilku włączeniach to samo. Wziąłem więc żarówki i sprawdziłem w dobrej lampie lewej. Niestety ani jedna nie świeciła, stwierdziłem uszkodzoną przetwornicę. Pali mi żarniki.
    Kupiłem identyczną używaną. Założyłem do prawej lampy + nowa żarówka i co?
    I prawa odpala ale lewa teraz nie odpala za każdym razem.
    Zmieniłem żarówkę i jest to samo. Po kilku włączeniach i wyłączeniach potem działa normalnie, ale zimna nie chce zaskoczyć, dodam że w prawej lampie ok.

Możecie mi powiedzieć co się dzieje?
    Zepsułem już chyba 4 żarniki 2 Philipsa, 2 Maxgear.

Mierzyłem nap na przetwornicach mam 12V, próbowałem odpalić bezpośrednio kablem z akumulatora to samo. Nie działa. Nie mam już pomysłu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 35  
    Zamień prawą z lewą przetwornice i palniki.
  • Poziom 33  
    Może zmień akumulator,gdzieś gubi napięcie.
  • Poziom 27  
    Na zapalonym samochodzie tez nie zapalają, a wtedy powinny jakby był problem z aku. Jak zamienie lampy to faktycznie dobra lewa lampa na prawej wiazce swieci, a uszkodzona prawa na lewej nie czyli należało by sprawdzić lampę, ale ona byla dobra dopóki nie zmieniłem przetwornicy w tej drugiej. Cyrk po prostu.
  • Poziom 9  
    Moze gdzies na kostce, ktora idzie do lampy lub na tej od przetwornicy jest slaby styk, sprobuj przeczyscic, moze momoze.
  • Moderator Samochody
    Przetwornice reagują w ten sposób na spadek napięcia zasilania i tutaj bym wstępnie szukał problemu.
  • Poziom 25  
    Do wymiany przetwornica. Możesz kupić na internecie, aby podpasowała pod d2s no i koniecznie z filtrem.
  • Poziom 25  
    kukiz1986 napisał:
    Która? Ta co teraz działa czy ta co nie działa, przypominam że ta co teraz nie działa przed wymiana przetwornicy w drugiej lampie działała poprawnie

Być może zbieg okoliczności. Wymień tą co nie działa.