Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co lepsze? VK 7820 czy VK 7830? Pioneer VSX-520V-K

borek1209 20 Lis 2011 20:19 2941 15
  • #1 20 Lis 2011 20:19
    borek1209
    Poziom 14  

Testował ktoś te zestawy kolumn? Ja będę tego głownie używał do kina domowego w 60% teraz pytanie które lepsze i czy w ogóle będzie miedzy nimi różnica?

Jeszcze sprawa amplitunera jeśli bym chciał podłączyć do niego 4 duże kolumny to da radę, czy będzie to dla niego za wielkie obciążenie?

Pokój 21m2 - sub Magnat 300A.

0 15
  • #3 20 Lis 2011 21:59
    borek1209
    Poziom 14  

ok ale w takim przedziale cenowym max 800zl wiele niema

0
  • #5 20 Lis 2011 23:14
    borek1209
    Poziom 14  

Kurde nie napisałem ze używki mnie nie interesują. Tylko nowe, tak wiec krąg poszukiwań jest mały.

I jeszcze to czy ten amplituner da rade 4 kolumnom podłogowym czy lepiej zostać przy małych satelitach?

0
  • #6 21 Lis 2011 02:03
    LysyOsw
    Poziom 26  

Kompletnie nie rozumiem Twojego podejscia do sprawy. Dlaczego tak bardzo zalezy Ci na nowych? Kolumny VK to najwiekszy szajs, badziew, chinszczyzna, bardzo niska jakosc materialow, dzwieku... Kolumny jakie tobie zaproponowal kolega moze sa uzywane, ale z pewnoscia pograja jeszcze bardzo wiele dlugich lat, zeby nie powiedziec ze wiecznie. Kolumny z pierwszego linku sa praktycznie jak nowe.

0
  • #7 22 Lis 2011 14:15
    borek1209
    Poziom 14  

Pioneer DV-420K, VSX-520K, SES3TB a cos takiego ? tylko nie wiem czy te DVD czyta DivXHD

Jaka jest różnica miedzy VSX-520K & Pioneer VSX-520V-K co oznacza te V ?

0
  • #8 22 Lis 2011 20:33
    LysyOsw
    Poziom 26  

Jeżeli dalej jesteś uparty na te nowe buczypudła VK i nie słuchasz rad kolegów forumowiczów, którzy polecają porządny sprzęt uważam, że dalsza dyskusja nie ma sensu.

Kolego, skoro wiesz lepiej jakie kolumny to po co nas pytasz?

0
  • #9 05 Sty 2012 09:42
    Pablo1964
    Moderator

Do kolumn VK proponuję kupić najtańszy z możliwych wzmacniacz. Nie będzie różnicy - to one będą wąskim gardłem systemu.

0
  • #10 08 Sty 2012 21:18
    stachewicz8
    Poziom 15  

Wszyscy negatywnie komentujecie te kolumny, ale słyszeliscie je kiedyś chociaż. Nie mówie że są one super, bo wiadomo zawsze lepszy pozostanie Tonsil, JBL itp. ale dla przeciętnego kowalskiego takie kolumny wystarczą w zupełności, mam Kolumny Clarus z Biedronki, nie jestem żadnym audiofilem, za kolumny dałem 300zł za wieże Sony LBT-D209 dałem 70zł sprzęt na moich 20mkw gra wystarczająco i dynamicznie jak dla mnie, jedyne czego brakuje zwykle tym kolumnom to wygłuszenie.

Teraz do Autora, nie przejmuj się tymi komentarzami, wybierz kolumny które bardziej odpowiadają ci stylistycznie, potem wprowadzisz kilka poprawek i będziesz się cieszył nimi długi czas.

0
  • #11 08 Sty 2012 21:33
    benek161
    Poziom 21  

stachewicz8 napisał:
    Wszyscy negatywnie komentujecie te kolumny, ale słyszeliscie je kiedyś chociaż. Nie mówie że są one super, bo wiadomo zawsze lepszy pozostanie Tonsil, JBL itp. ale dla przeciętnego kowalskiego takie kolumny wystarczą w zupełności, mam Kolumny Clarus z Biedronki, nie jestem żadnym audiofilem, za kolumny dałem 300zł za wieże Sony LBT-D209 dałem 70zł sprzęt na moich 20mkw gra wystarczająco i dynamicznie jak dla mnie, jedyne czego brakuje zwykle tym kolumnom to wygłuszenie.

Teraz do Autora, nie przejmuj się tymi komentarzami, wybierz kolumny które bardziej odpowiadają ci stylistycznie, potem wprowadzisz kilka poprawek i będziesz się cieszył nimi długi czas.

Posłuchaj czegoś lepszego a szybko zmienisz zdanie. Zastanawiałeś się dlaczego niektóre kolumny kosztują 300zł a niektóre 5000zł? Dobry jakościowo materiał do produkcji kosztuje. Zresztą nie będę się powtarzał, powiedziane zostało wszystko w innych wątkach...

Do autora: jeśli jeszcze nie kupiłeś (w co wątpię) to proponuję z nowych pylony pearl monitory, grają jak na swoją cenę bardzo ładnie

0
  • #12 08 Sty 2012 21:36
    LysyOsw
    Poziom 26  

stachewicz8 napisał:

Może coś racji w tym jest, bo i VK jakieś dźwięki wydają i z pewnością znajdzie się gro osób, którym one wystarczają.
    Gro osób, które np. na codzień słuchają muzyki z bumboxa, albo lubieją odsłuchiwać muzykę na komórce.

Jednak my na forum staramy się polecić sprzęt, który zadowoli i kogoś kto chciałby coś więcej niż najtanszy plastikowy badziew, coś co będzie grało latami, i nie rozleci się po krótkim czasie.
    Czegoś co niekoniecznie musi reprezentować sobą high end ale coś co jest najlepsze w swojej cenie :)

0
  • #13 08 Sty 2012 22:45
    patryk3444
    Poziom 20  

Polecę ci maestro 130 w tej cenie są dostępne nowe jest to świetny produkt Tonsila bas w tych kolumnach jest szybki i zwarty dźwięk wysokotonwego głośnika jest bardzo przyjemny dla uszu :)

0
  • #15 09 Sty 2012 09:39
    parish
    Opiekun Akustyka FAQ

Tak tylko od siebie dodam, że kolumny z propozycji kolegi benek161 będą dźwiękiem biły na łeb wszystkie wymienione do tej pory w temacie. Nie ważne, że używane. Kolumny DIY za 1000 pln możesz spokojnie porównywać z konstrukcjami sklepowymi w przedziale 1500 - 2000 pln. Taka skromna sugestia.

0
  • #16 09 Sty 2012 10:20
    LysyOsw
    Poziom 26  

parish napisał:
    Tak tylko od siebie dodam, że kolumny z propozycji kolegi benek161 będą dźwiękiem biły na łeb wszystkie wymienione do tej pory w temacie. Nie ważne, że używane. Kolumny DIY za 1000 pln możesz spokojnie porównywać z konstrukcjami sklepowymi w przedziale 1500 - 2000 pln. Taka skromna sugestia.

Święta racja. Płacimy za same elementy, żadnych marży. Warto zrobić DIY.

0