Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy taka modyfikacja jest bezpieczna i czy działa?

Temple One 20 Lis 2011 20:58 1796 7
  • #1 20 Lis 2011 20:58
    Temple One
    Poziom 19  

Witam!
    Ostatnio wyczytałem pewien topic na jednym z forów. KLIK W związku z tym, czy taki 'myk' jest bezpieczny? I czy rzeczywiście działa? Po przeczytaniu tego mam mieszane uczucia... Pozdrawiam!

0 7
  • #2 20 Lis 2011 21:09
    staś pytalski
    Poziom 30  

Napewno nie jest to modyfikacja, po której będzie uznana gwarancja. Poza tym, jeżeli się przyłożysz i zrobisz to co zostało opisane, jest możliwe, że to zadziała. Na jak długo nikt Ci nie odpowie. Baterie o kosmicznej pojemności 4400 (w obudowie o wielkości bl 5c) itp to jakieś nieporozumienie.
    Podobny temat był TU

0
  • #3 20 Lis 2011 21:14
    Temple One
    Poziom 19  

O gwarancji nie ma tu mowy. :D za stary telefon. Chodzi tylko o to, czy to zadziała, no i czy poprawi się wydajność baterii. Co do tej kosmicznej pojemności to wiem, że to jawne oszustwo, ze względów gabarytowych to jest niemożliwe :D

0
  • #4 20 Lis 2011 21:19
    staś pytalski
    Poziom 30  

W linku, który podałem masz opisane co może być problemem. Wspominano tam, że mimo przełożonej elektroniki, nowy np akumulator z nokii nie będzie ładowany w pełni, bo różne mogą być pojemności a elektronika może nie pozwolić ładować dłużej, albo można też przeładować akumulator, albo ładowarka będzie nieodpowiednia. Przeczytaj link.

0
  • #5 20 Lis 2011 21:34
    Temple One
    Poziom 19  

Czyli, teoretycznie, jeśli wstawię ogniwo o identycznej pojemności, wszystko będzie okej, tak?

0
  • #6 20 Lis 2011 21:44
    staś pytalski
    Poziom 30  

Głowy nie dam, zawsze możesz pomylić + z - ;).

0
  • #7 24 Lis 2011 16:41
    piotrek power
    Poziom 27  

Witam.
    Ja ładowałem baterię BL-4C BL-5C i taką od Nokii 3410 ładowarką, bez telefonu.
    Tj. samą bateryjkę połączyłem z ładowarką, monitorowałem przy tym napięcie i prąd ładowania, prąd ładowania początkowo wynosił 390mA a pod koniec ładowania zmniejszył się do 120mA, napięcie początkowe 3,5V; końcowe 4,25V i ładowanie zostało automatycznie przerwane, a prąd wynosił 0mA.

Można więc wnioskować, że za przerwanie procesu ładowania odpowiada bateria, nie telefon. Czyli bateria o większej pojemności zostanie tak samo naładowana jak ta o mniejszej. Chyba że się mylę ?

Odnośnie jeszcze baterii, na Allegro są dajmy na to baterie BL-5C są w cenie, 7zł, 10zł, 15zł, 25zł, 35zł - i we wszystkich tych aukcjach pisze że są to oryginalne baterie, z hologramem itp.
    Więc czegoś tu nie rozumiem, Nokia ma niezastrzeżone prawa do produkcji swoich akcesoriów ? Po czym więc poznać oryginalną baterię ? Skoro ta za 7zł wygląda na real foto tak samo jak ta za 35zł.

Ja raz kupiłem ładowarkę AC-3E miała być oryginalna z allegro, chyba 10zł.
    Kabelek, jack, obudowa, z lupą szukałem aby coś znaleźć, jakąś różnicę z oryginalną, jakaś literka, no nic, śrubki, kolor, kształt. Od oryginału nie dało się rozróżnić. Ale po włączeniu do kontaktu - inna bajka.
    Ta oryginalna z Allegro pracuje głośno, ta ze sklepu cichutko.
    Ładowarka aukcji nie ma zabezpieczenia przeciw zwarciowego, można zmierzyć prąd zwarcia a w tej oryginalnej nabytej z telefonem nie można zmierzyć prądu zwarcia, bo się wyłącza, i po rozebraniu widać już różnice w tej oryginalnej z allegro jest widać całkiem inny transformatorek.

Więc czegoś tu nie rozumiem.
    Tylko ładowarkę idzie sprawdzić, a z baterią to już może być problem.
    Jedynie po czasie czuwania, w Nokii 6610 oryginalna trzymała jak była nowa (nowy telefon) 8dni, po 2latach 7dni, po 3latach 6dni. Zaś ta oryginalna z allegro, w pierwszym roku 6dni, w 2 roku - 4dni, a teraz po 3latach trzyma 2dni.

Telefon na czuwaniu, bez użytkowania. I teraz zakłądam tę batreię oryginalną co ma 6lat i trzyma 5dni, a ta z allegro 2dni choć ma 3lata. Telefon jako domowy, cały czas podobnie użytkowany przez te 6 lat.

0
  • #8 24 Lis 2011 19:05
    djtonka
    Poziom 25  

staś pytalski napisał:
    akumulator z nokii nie będzie ładowany w pełni, bo różne mogą być pojemności a elektronika może nie pozwolić ładować dłużej, a

Akumulatory nie są ładowane pod pojemność tylko napięcie!

1
  Szukaj w 5mln produktów