Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV w którym po podłączeniu słuchawek nie wyciszają się głośniki

t_adeusz 20 Lis 2011 21:15 7850 8
  • #1 20 Lis 2011 21:15
    t_adeusz
    Poziom 2  

Witam,

jako że jestem "zielony" w temacie TV, zwracam się do szanownych forumowiczów z prośbą o pomoc.
    Potrzebuję nabyć jakiś w miarę sensowny telewizor LCD, o przekątnej max 37-42 cale (albo i mniejszy, nawet 32 cale; teraz mam 28 cali), który koniecznie miałby taką funkcję, że podłączenie słuchawek do gniazda słuchawkowego nie powoduje wyciszenia głośników TV. Najlepiej, żeby było można osobno sterować głośnością słuchawek i głośników i odrębnie wyciszać słuchawki i głośniki.
    W tej chwili mam stary telewizor kineskopowy, Thomson 28WS78M (16:9) i on taką funkcję ma, ale on ma chyba coś około 10 lat; niestety kineskop to nie wino, i z wiekiem nie staje się lepszy... Poza tym mam dekoder HD od Cyfry+. Chciałbym zobaczyć w końcu to HD...
    Mam w domu osobę niedosłyszącą, która musi słuchać przez słuchawki. Żeby można było oglądać filmy "rodzinnie", to w tym samym czasie reszta domowników musi słyszeć dźwięk z głośników TV (nie mam zestawu audio ani kina domowego, bo mnie na to nie stać :-( ).
    Szukałem w wielu sklepach typu EURO, Saturn, MediaMarkt, ale niestety sprzedawcy tam nie byli zainteresowani pomocą, albo po prostu nie wiedzieli o co mi chodzi (albo nie znają się na sprzęcie, który sprzedają). Tylko w EURO podpowiedziano mi, że cytuję "niektóre samsungi tak mają, ale oni nie wiedzą, które..." - żenada.
    Czy ktoś może mi coś doradzić, w granicach, powiedzmy - do 2000->2500 zł (ale to już max) ?

Może jeszcze dodam, że TV nie musi być 3d (chyba nie ten zakres cenowy), nie musi mieć dekodera DVB-T (w domu nie mam anteny naziemnej, oglądam wszystko przez satelitę), w ogóle nie musi być wypasiony, choć fajnie by było, gdyby czytał z dysku USB filmy DIVX, ale to też nie jest konieczne. Taki "monitor" LCD z mozliwością podłączenia dekodera Cyfry+ przez gniazdo HDMI.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Tadeusz

• #2 21 Lis 2011 08:48
    mipix
    Poziom 29  

Miałem podobną sytuację z osobą lekko niedosłyszącą.
    Rozwiązanie jest takie: słuchawki bezprzewodowe podłączone do Line Out w TV. Sterowanie głośności w samych słuchawkach.

• #3 21 Lis 2011 20:48
    t_adeusz
    Poziom 2  

Dzięki,
    teraz też w użyciu są słuchawki bezprzewodowe z tym, że podłaczone do gniazda słuchawkowego.
    Jak rozumiem, mógłbym użyć gniazda audio (tzw. "cinch" - L+R) i dać przejścówkę pod słuchawki (tzw. "jack"). Czyli coś takiego :
    http://allegro.pl/kabel-gniazdo-mini-jack-3-5mm-zenski-2x-rca-cinch-i1932988316.html ?
    albo
    http://allegro.pl/adapter-audio-stereo-jack3-5-gn-2xrca-wt-0-2m-i1946450057.html ?

W takim razie nie potrzebował bym wcale tej specjalnej funkcji w telewizorze i mogę kupić cokolwiek, byle by miało złącze "cinch" ?

Przepraszam, jeżeli mylę pojęcia etc. ale naprawdę nie znam się na tym.
    Dobrze kombinuję ?

• #4 21 Lis 2011 21:52
    bogi
    Poziom 28  

Podane przez Ciebie rozwiązanie nie zapewnia odpowiedniej głośności. Potrzebujesz jeszcze jakiegoś wzmacniacza słuchawkowego. Kiedyś też tak podłączyłem do tv.

Tu masz przykładowy układ

https://obrazki.elektroda.pl/30_1214221918.jpg

możesz go zasilać już od 1,5V

• #5 21 Lis 2011 22:20
    mipix
    Poziom 29  

Jeśli masz już bezprzewodowe, to powinno być ok. One same w sobie mają wzmacniacz zasilany z bateryjek - inaczej by nie grały.
    Ja miałem Philips SHC 8525

Tak jak pisze bogi, jakiekolwiek przewodowe powinny mieć wzmacniacz, ponieważ wyjście Linie OUT nie "uciągnie" słuchawek.

• #6 22 Lis 2011 09:09
    t_adeusz
    Poziom 2  

Mam bezprzewodowe. One mają swoje własne zasilanie (taką podstawkę, z której się ładują). Więc chyba będzie ok.
    Najpierw kupię przejścwkę i podłączę na próbę w tego telewizora, który mam (zamiast przez gniazdo słuchawkowe) i sprawdzę, czy będzie działało.
    Natomiast oglądałem różne telewizory i większość ma oczywiście odpowiednie gniazdo "cinch" - podwójne (R+L), ale nie mam pewności czy to ma znaczenie, że w opisach raz jest napisane, że to jest wejście, a innym razem że wyjście... Chodzi mi o to, czy takie gniazdo jest "jednokierunkowe" (np. z jakiegoś urządzenia DO telewizora), czy zawsze dwukierunkowe.
    Żeby się nie okazało, że zastosowane rozwiązanie będzie działało na telewizorze, który mam, a na nowym już nie. Chyba niepotrzebnie komplikuę sprawę, nie wiem, czy ktoś zrozumie o co mi chodzi.
    Przepraszam, ale jak się jest ignorantem to nawet trudno się wysłowić... A może szukam dziury w całym?

• #7 22 Lis 2011 11:33
    mipix
    Poziom 29  

Kabel z reguły przepuszcza sygnał w dwie strony :) przejściówka również.

• #8 06 Gru 2011 08:50
    mirias
    Poziom 10  

t_adeusz napisał:

Potrzebuję nabyć jakiś w miarę sensowny telewizor LCD, o przekątnej max 37-42 cale (albo i mniejszy, nawet 32 cale; teraz mam 28 cali), który koniecznie miałby taką funkcję, że podłączenie słuchawek do gniazda słuchawkowego nie powoduje wyciszenia głośników TV. Najlepiej, żeby było można osobno sterować głośnością słuchawek i głośników i odrębnie wyciszać słuchawki i głośniki.

Taką funkcję ma telewizor Philips PFL3606H

• #9 20 Gru 2011 17:47
    bogfro
    Poziom 1  

Philips 32PFL7404H również posiada taką możliwość, wyjście słuchawkowe i głośniki TV mogą działać jednocześnie, można je niezależnie regulować.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson