Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZW 20 KE stuki po wyłączeniu CO

adi87 20 Lis 2011 23:28 5333 9
  • #1 20 Lis 2011 23:28
    adi87
    Poziom 18  

Witam, piec od jakiegoś czasu świruje. Jest włączony obieg CO na pozycję "2" najczęściej bo tyle mi wystarcza, skręcam na "0" piec przestaje grzać i pojawia się stukanie dość głośne powtarzalne co sekundę mniej więcej i słychać pracę pompy. Problem ustępuje gdy poruszam nieznacznie pokrętłem od grzania CO. Gdy jest ok 1mm powyżej skrajnej pozycji to stuki ustępują. Co to może być? Czy wina może leżeć w samym potencjometrze?
    Dodam że jest drobny wyciek wody z mikrostyku armatury wodnej

0 9
  • #2 21 Lis 2011 08:19
    mirrzo

Moderator na urlopie...

Jest to prawidłowe. Kamień, który się osadził w wymienniku emituje te stuki.
    Na wyciek zaproś serwisanta, bo niedługo kocioł stanie i będziesz miał problem.

0
  • #3 21 Lis 2011 10:15
    adi87
    Poziom 18  

Jakoś nie wydaje mi się zeby to kamień stukał :) Raczej brzmi to jakby się coś załączało i wyłączało
    Poniżej załączam filmik który ukazuje usterkę:

1
  • #4 21 Lis 2011 15:32
    Bobbo
    Poziom 22  

Wygląda na "usterkę". Ale poważnie słychać przekażnik.Chyba uszkodzony potencjometr.

0
  • #5 09 Paź 2012 18:27
    rafalqk
    Poziom 10  

Mam podobny problem. Napisz proszę jak to rozwiązałeś?

0
  • #6 09 Paź 2012 18:29
    adi87
    Poziom 18  

Niestety problemu nie rozwiazalem ale najprawdopodobniej winny jest potencjometr bo wystarczy lekko go ruszyc istuki ustaja. Ja nie drążylem juz tematu bo piec itak zostanie jeszcze przed zima wymieniony na nowy

0
  • #7 09 Paź 2012 19:38
    rafalqk
    Poziom 10  

Dzięki za odpowiedź.

0
  • #8 09 Paź 2012 21:21
    vitus3k
    Poziom 18  

Dokładnie miałem ten sam problem, tylko że ja miałem tą wersje ze stałą świeczką, robił tak samo, sam sie zapalał i grzał grzejniki przy ustawieniu na 0 nawet latem, nie miał sterownika ani nic. Uszkodzony potencjometr. Przed gwiazdką musiał być wymieniony bo gotował wode, zakamieniony wymiennik i nagrzewnica. W tym przypadku zostaje tylko opcja wymiany płyty.

0
  • #9 09 Paź 2012 21:49
    serwisszulborski.pl
    Specjalista - systemy grzewcze

Zamiast wymieniać płytę proponuję zewnętrzny wyłącznik trybu c.o. albo regulator pokojowy na ścianę którym tryb grzania c.o. można wyłączyć...jest również możliwość konserwacji potencjometru na płycie (ale to już temat dla serwisanta). Wykładanie ok.1000zł na płytę w kocioł który nie jest więcej wart - bez sensu, no chyba że klient ma 90lat i chce się cieszyć Novathermem do końca.

0
  • #10 23 Paź 2012 14:04
    Przemek04!
    Poziom 1  

Wystarczy jak przeczyścisz potencjometr jakimś preparatem do styków . Powinno pomóc jak nie wymiana potencjometra , choć jestem przekonany że wyczyszczenie wystarczy

0