Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka do wkrętarki Skil 14,4V nie wyłącza się po naładowaniu akumulatora

20 Lis 2011 23:46 8074 4
  • Poziom 16  
    Witam
    Mam problem z ładowarką do akumulatorów 14,4V do wkrętarki Skil . W ładowarce są dwie diody Led , zielona sygnalizująca podłączenie do sieci i czerwona która świeci się po podłączeniu akumulatorka i w czasie ładowania . Ta czerwona dioda powinna zgasnąć po naładowaniu akumulatora tak się jednak nie dzieje . Nawet po długim czasie ładowania czerwona LED nie gaśnie a napięcie na zaciskach akumulatorka idzie w górę nawet do 18V a tak raczej nie powinno być . W ładowarce siedzi elektronika min. z diodą Zenera i tyrystorem 2P4M który wygląda na nieuszkodzony ale dla pewności wymieniłem go na TIC106M . Wydaje mi się że elektronika w tej ładowarce powinna działać w ten sposób że po osiągnięciu odpowiedniego napięcia na zaciskach akumulatorka ładowarka przełącza się na ładowanie podtrzymujące . Po chwilowym odłączeniu i ponownym podłączeniu akusa do ładowarki czerwona LED już się nie świeci , spada pobór prądu i na zaciskach akumulatora napięcie stabilizuje się na poziomie ok .16,5V . Akumulator ma trzy styki i chyba jakiś wyłącznik termiczny przyklejony do jednego z ogniw . Może przyczyną takiego zachowania ładowarki jest akumulator ale automatyka ładowarki powinna chyba przerwać ładowanie przy odpowiednim napięciu na jego stykach ? Sprawdziłem już każdy element w ładowarce i wszystko wygląda ok. Mimo to nie mogę rozgryźć co jest uszkodzone .

Proszę poprawić załącznik w/g linku:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html

[_P_]
  • Poziom 26  
    Wymień też diodę Zenera... Przyczyną mogą też być stare już akumulatory... Można sprawdzić, czy ładowarka tak samo źle pracuje z nowymi akumulatorami? Wyjściem jakimś jest ładowaie ich tylko 8 godzin i wyłączanie ręczne. Trzeba tylko nie zapominać wyłączać.
  • Poziom 16  
    Diodę Zenera też wymieniłem ... Niestety nie mam możliwości sprawdzić ładowarki na nowych akumulatorach . A akumulator-pakiet składa się z ogniw Ni-Cd :
    BYD D-4/5SC 1200PT1.2V I03( niektóre z ogniw I05) . Jeśli się nie mylę to końcówka może oznaczać datę produkcji 2001r. ?
  • Poziom 26  
    Ile lat Ty używasz te akumulatory? Różne symbole mogą wskazywać, że ten komplet był już regenerowany czyli wymieniane były akumulatory te z innym symbolem co daje wiele do myślenia... Ludziska reklamują, oddają sprzęt a producent po naprawie sprzedaje od nowa...
  • Poziom 16  
    Wkrętarka w komplecie z akumulatorami i ładowarką była kupiona na allegro jako nowa , kilka miesięcy temu , tylko że miała mocno obniżoną cenę ... Cały zestaw do końca sprawował się bardzo dobrze a akumulatory były ładowane nie więcej jak trzy razy .