Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Format nie obługiwany przez TV

Mnemvier_001 21 Lis 2011 00:20 1228 4
  • #1 21 Lis 2011 00:20
    Mnemvier_001
    Poziom 7  

Witam.

Po podłączeniu do mojego TV Samsung LN55c630k1fxza do zewnętrznego dekodera DVB-T firmy ferguson nie mogę odebrać sygnału. TV jest w pełni sprawny i pochodzi z USA. Bez żadnego problemu odbieram na tym samym gnieździe obraz z innych urządzeń (PS3, kamera, itp.).
    Połączenie jest poprzez złącze HDMI w TV i dekoderze.
    Sygnał antenowy 100% sprawdzony na innym TV (zakupionym w Polsce) odbierają wszystkie MUX'y.
    Wyświetlona informacja to "Ten TV nie obsługuje tej resolucji".
    Moje pytanie to: Czy ma znaczenie jaki sygnał jest doprowadzony do dekodera (NTSC/PAL)? Jeżeli wyjście obrazu jest poprzez złącze HDMI..
    Na dekoderze Ferguson znalazłem informację "PAL pulldown" nie wiem co to oznacza w każdym razie przeszukując sieć znalazłem dekoder Cabletech urz0083 i w jego specyfikacji jest podane "autokonwersja sygnału NTSC oraz PAL".
    Czy ktoś z was kiedykolwiek używał takiej konfiguracji z tym konkretnym dekoderem?
    Sprawdzałem oprócz Fergusona inny dekoder (nie pamiętam firmy) i ta sama sytuacja, nawet nie mogę zobaczyć menu dekodera na moim TV.
    Czy sygnał zakodowany w MPEG4 jest "widziany" przez dekoder jako standard PAL lub NTSC??
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam.

• #2 21 Lis 2011 07:45
    płetwa
    Poziom 28  

Może to jest problem związany z rozdzielczością, sprawdź jaką maksymalną obsługuje TV, a jaką masz ustawioną w tunerze.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/HDTV
    Tu jest wszystko ładnie opisane.

• #3 21 Lis 2011 20:38
    Mnemvier_001
    Poziom 7  

Mój TV obsługuje rozdzielczości zarówno
    1080p jak i 720p
    W zależności jak jest nagrana np. płyta blue-ray (1080/720) Telewizor sam się "dostraja"...
    Wciąż więc jest dla mnie niezrozumiałe "jakim cudem" TV nie obsługuje rozdzielczości dekoderów.. Przypominam, że połączenie dekoder-TV jest za pomocą HDMI. Do tej pory byłem przekonany, że złączem HDMI może być przesyłany sygnał tylko High definition a nie PAL czy NTSC - zwany dalej - Standard Definition..
    Poradźcie..!

• #4 21 Lis 2011 22:40
    Sam Sung
    Poziom 30  

Oprócz samej rozdzielczości ważna jest jeszcze częstotliwość odświeżania, może TV obsługuje tylko 60Hz dla interlaced i 30Hz dla progressive, a STB podaje 50Hz / 25Hz? Przejedź się dokładnie po menu, może coś znajdziesz.

• #5 27 Lis 2011 10:27
    Olek II
    Moderator

Spróbuj podłączyć dekoder przez euro. Są dekodery, które mają aktywne tylko jedno gniazdo w tym samym czasie. Jeśli masz aktywne euro, to HDMI nie ma sygnału synchro.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME