Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przepływowy ogrzewacz wody , zaoszczędzę?

n0w8 21 Nov 2011 12:13 4215 9
    n0w8
    Level 2  
    Witam , mieszkam w bloku gdzie z gazu korzystam tylko i wyłącznie do ogrzewania ciepłej wody (bez grzejników bo to jest w czynszu). Mieszkają dwie osoby dorosłe i korzystamy z wanny , rachunki mamy większe za gaz (a tylko ciepłą wodę ogrzewamy) niż za prąd gdzie korzystamy z - pralki,lodówki,tv,2komputery (chodzą czasem po kilka (8) godzin dziennie , ładowarki , piecyk elektryczny , mikrofala , no i światło oczywiście które pali się cały często bo większość czasu ktoś jest w domu. Nie wiem dlaczego tak drogo wychodzi nam ten gaz. Wiem iż najwięcej kasy tracimy na myciu rąk lub myciu kilku naczyń , bo na chwilę odpalany jest tylko gaz.
    Moje pytanie brzmi , czy nie taniej wyszło by podłączenie nad umywalki przepływowego ogrzewacza wody na prąd? Miał ktoś podobne doświadczenia? Z góry dziękuję za pomoc.
    Artur Świącik
    Level 2  
    Witam!
    Z góry muszę zaznaczyć, że prąd jest relatywnie droższy niż gaz i na pewno taniej nie wyjdzie. Ale w szczegółach to przepływowe ogrzewacze wody pobierają dużo mocy (kW) nad umywalkowy od 2 do 4kW a moc dostępna w bloku to około 4kW (nie licząc wanny gdzie rozsądna moc ogrzewacza waha się od 12 do 21kW). Jak można się zorientować prąd nie będzie w żaden sposób tańszy.
    Pozdrawiam.
    Przepraszamy, ale ta nazw
    Level 13  
    Jaka taryfa i cena za kWh. Jakiem gazem grzejesz i jakie ceny za to ? Z której epoki ten podgrzewacz ?

n0w8 wrote:
    Nie wiem dlaczego tak drogo wychodzi nam ten gaz.

Co to znaczy drogo ? 100PLN na miesiąc ?
    n0w8
    Level 2  
    Prąd 3 miesiące - 400-500zł
    Gaz 2 miesiące - 300zł

Nie mamy wybranych żadnych taryf. Prąd z energii , gaz wiadomo skąd :)
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    Te rachunki za gaz mogą wskazywać na to, iż piecyk gazowy (przepływowy podgrzewacz wody) wymaga konserwacji, mi. in. dokładnego oczyszczenia (zwłaszcza nagrzewnicy) i regulacji. Może być np. przepalona nagrzewnica i wtedy sprawność energetyczna piecyka drastycznie spada. Gdyby piecykł łazienkowy był w dobrym stanie, to rachunki za gaz byłyby znacznie niższe (nawet przy dużym zużyciu ciepłej wody).
    berga
    Level 18  
    Witam.
    n0w8 wrote:

Gaz 2 miesiące - 300zł

To wychodzi ok. 2m³/dzień, trochę dużo.
    Zacznij odczytywać licznik, codziennie o tych samych godzinach:
    1)rano,
    2)wieczorem, przed kąpielą,
    3)wieczorem, po kąpieli,
    a przez noc staraj się nie odkręcać kranu ciepłej wody,
    i pochwal się wynikami po 2-3 dniach.
    kruklife
    Level 13  
    Już się pochwalił...

Dodano po 2 [minuty]:

Zalogował się na forum tylko po to aby zadać głupie pytanie z cyklu "dlaczego tak dużo".Dzwoń Pan do serwisanta i przegląd przepływowego..
    Zbigniew Rusek
    Level 37  
    U mnie Junkers (nowy, zamontowany niecały rok temu) jest bardzo oszczędny. Przy oszczędnym korzystaniu z ciepłej wody wychodzi na miesiąc ok. 12-13m3 (w lecie nawet 10-11m3), wliczając także umiarkowane korzystanie z kuchenki. 300 zł. za gaz za 2 miesiące świadczy o złym stanie piecyka (prawdopodobnie zanieczyszczona nagrzewnica a może przepalona), chyba, że leje się naprawdę wielkie ilości ciepłej wody. Prąd jako energia cieplna jest conajmniej 2-krotnie droższy od gazu, a trzeba dodać, że od 1 stycznia prąd podrożał (gaz na razie nie).
    nucj
    Level 1  
    Witam
    U mnie też masakra z wielkością zużycia gazu ok 65-70m3 na 2 mc
    Kuchenka Gazowa (Nowa klasa A) ,
    Natomiast piecyk gazowy przepływowy Łazienkowy JUNKERS elektroniczny
    (bez świeczki) ale za to ma ok 12lat .
    Z tego co czytam to chyba ona jest główną przyczyną tak dużego zużycia gazu
    Dodam tylko że rodzina 3 osobowa = 2 dorosłych + 1 przedszkolanka
    Piec był czasem (jakieś 3 lata temu) serwisowany czyszczony.

Chciałby rozeznać się w temacie zanim kupie nowy piecyk .

Panie Zbigniewie , jaki model pieca pana zamontował rok temu :) ?
    Z jakiego pieca korzystał pan wcześniej przed wymianą ?
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    n0w8 wrote:
    Gaz 2 miesiące - 300zł

Junkers ma palącą się świeczkę? Bo za to możesz zapłacić nawet 30 PLN miesięcznie. Zweryfikuj ustawienia do podgrzewania wody i nawyki. Jeżeli od termy do wylewki baterii jest dość spora odległość, to ręce i szklanki zawsze myjesz w zimnej wodzie.