Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston LI 460 silnik pompy

21 Lis 2011 21:27 2739 4
  • Poziom 10  
    Przeszukałem forum i nie znajduję rozwiązania mojego problemu.
    Zmywarka Aristo LI 460. Po uruchomieniu programu zpuszcza wodę i nabiera świeżą po nabraniu silnik buczy od pompy tak jakby nie mógł wystartować. Po odkręceniu dołu sprawdziłem silnik chodził ciężko więc myślałem że się zawiesił albo pompka go hamuje. Po wykonaniu kilku ruchów silnik zluzował się. ale niestey po postawieniu zmywarki silnik nie ruszył. Wymieniłem więc w pierwszej kolejności kondensator niestety nie pomogło :( Wymontowałem całą pompe z silnikiem silnik znowu jakby był zablokowany zluzowałem go ręcznie i podpiołem go na krótko do sieci EUREKA wystartował. po zamontowaniu do zmywarki znowu buczy i nie startuje słychać tylko jak grzałka zaczyna podgrzewać wodę i co jakiś czas buczenie silnika. Po wymontowaniu pompy i zluzowaniu silnik chodził elegancko.

Dodano po 34 [minuty]:

rozkręciłem drugi bok zmywarki przełożyłem śrubokręt w tylnej ściance tak by móc manewrować wirnikiem. Wirnik w prawo sie odblokowuje i zaczyna kręcić lecz gdy wystaruje w lewo zaraz się blokuje. Wniosek taki że pewnie wirnik zawalony jest tylko nie wiem jak go wyczyścić?
  • Poziom 10  
    Odkręciłem turbinę zasypałem ją sodą kaustyczną i załałem wrzątkiem. Jest już czysta nie wiem tylko jak mocno ją przykręcić i jaki jest w środku system uszczelniania żeby woda nie leciała na silnik. Jak przykręce za mocno a na pompie jest lewy gwint i pompa kręci się tez w lewą stronę to za chwile wszystko się blokuje
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    Nie męcz więcej tej pompy, tylko ją wymień.
    I proszę na przyszłość pisać staranniej:
    Cytat:
    śrubokrent w tylnej ściance tak by módz manewrować wirnikiem
  • Poziom 10  
    Wymienić całą pompę czy tylko wirnik na silniku ?
  • Poziom 10  
    Wymiana turbiny wartość 100zł rozwiązało problem. Na wirniku turbiny jest gumowa uszczelka samo dociskowa która ściera się z czasem dlatego silnik kręcił się w prawo a w lewo przy dociskaniu wirnik blokował się o obudowę turbiny
    Dzięki za pomoc