Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie nagłośnienie do kina domowego.

23 Lut 2003 16:04 121627 169
  • Poziom 16  
    Co byście mi polecili jakie głośniki, wzmakol, sobwoofer itd, do kina domowego. Wartość do 5000zł.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Jesli o mnie chodzi to jestem zwolennikiem YAMAHY. W kinie domowym inne firmy sie nie licza, no moze jeszcze Onkio. Kupowac modele sredniej klasy bo one maja najwiekszy stosunek jakosc/cena. Jesli chodzi o kolumny to radze poszukac producenta kolumn na glosnikach firm : tesla, vifa, visaton. W ten sposob mozna wyrwac tanio naprawde pozadne kolumienki (nie placi sie za marke). Zapraszam do siebie na odsłuch. kontakt: pesel(malpa)toya.net.pl
  • Spec od akustyki
    Wszystko nowe za 5000.00pln to za wiele nie poszalejesz ,kup przynajmniej kolumny z oferty TONSILA.Tylko nie produkowane specjalnie dla supermarketów.
  • Poziom 13  
    CO?? czy wyście ludzie nie poszaleli!!!!
    Za 5000 nie poszaleje chyba nie wiesz co mówisz za 5000 to może kupić taki sprzęt że bajka!
    Jeżeli chcesz aby ci ktoś naprawdę dobrze doradził to zapraszam na botanix(malpa)wp.pl

Pozdrawiam All
  • Poziom 24  
    5000zl kosztuje dobry amplituner, a nie cale kino.

Polecam Yamahe 430 lub 530, co do glosnikow to niewiele sie da zdzialac za pozostale 3000, do tego jeszcze subwoofer aktywny, ciezko.
  • Poziom 43  
    nie no za 5000 mozna coś ciekawego zrobic na przód TANNOY M3 albo jakiś inny wynalazek tej firmy satelitki mogą byc jakieś M2 centrum też tym razem MC
    Do tego jakiś Subwoofer za 1000 Amplituner za 1500 dużo teraz takich w ofertach (5x100W) DVD to efekt przemyślenia powinien być. DVD wbudowane do wzmacniacza moim zdaniem to zły pomysł więc zbudować to osobno. Jakieś Panasonic za rozsądną cene.

Tannoy M3 ca 1300
    Tannoy M2 ca 700
    Subek 800
    DVD 1000
    Wzmak 1500
    Centralny 500
    ============
    ----------5800

T|roche powyżej i powinna byc bajka
    ale radze zbierac powoli, a nie tak na chop siup :) trzeba dojrzeć moze do dźwięku. Najpierw DVD słuchać z TV potem przez jakiś zdezeowany wzmacniacz przez kolumny. POtem kupić komplet kolumn zasilić nastepnie czyms srogim... Cena rozniesie się w czasie. Wówczas nie bedziemy narzekac że ktoś tam gra lepiej od nas. nauczymy się szanować swoje
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    :arrow: termolo za 1500 pln to wzmaka za dobrego nie kupisz

:arrow: dewil -za 5000 to nie poszalejesz ale popieram termolo
    -kupuj powoli i z rozwagą
    -5000 styknie jeśli sprzęt będzie z niemiec ( uwaga na udzielanie gwarancji )
    -kup sobie najpierw DVD , potem wzmak ( na początku podłączysz jakieś stare kolumny -pewnie jakieś masz ), potem można pomyśleć o kolumnach
    - dobra rada - radzę pomyśleć o dobrym subie ( od niego bardzo dużo zależy )
    - ewentualnie możesz sobie sam go zmajstrować na tesli ARN 312-00-8 lub innym głośniku Alcone ma super głośniki ( tyle że drogie )
  • Poziom 12  
    Ja jestem posiadaczem amplitunera Dolby Digital DENONA DVD Pioneer kolumny TONSIL VOYAGER i jestem zadowolony.
  • Poziom 24  
    Za 1400zl mozna na Allegro kupic Yamahe 530, nowa, rok gwarancji. Za 1100 Yamahe 430. Sa to bardzo dobre amplitunery, maja calkiem niezle zasilacze jak na sprzet tej klasy. Samo to, ze moga wspolpracowac z kolumna o impedancji 4R o czyms swiadczy. Sam przymierzam sie do 430, naprawde polecam.
    Sub na atn312 jest dobry, ale tylko do kina domowego.
  • Poziom 2  
    Jako amplituner polacam Yamaha 630 (super-opis, instrukcja na stronach producenta) lub trochę niższe modele (530 430). DVD mam Pioneer 454 - tani, dobry (wyjście sygnału RGB) -bdb. Głośniki - może Eltax. Gdy masz dobre głośniki to subwoofera nie musisz kupować, albo dokupić później.
  • Poziom 1  
    Czemu opuszczacie taka marke jak Sony? chyba nie ze wzgledu na cene?
  • Poziom 24  
    Wlasnie. Sam zrobilem juz 2 "kina" i w obu mam SONY.
    Jeden (lepszy) zestaw to:

Amplituner SONY STR-DB 1080
    DVD SONY DVP-N

fronty L/P - KEF Q7
    centralny - KEF Ci 1000 (custom installation)
    subwoofer - KEF PSW 3000
    tyly (w suficie) - KEF...numeru nie pamietam :) tez Q- seria, sprzedawane
    jako centralne.
    projektor PLUS

Efekt - swietny. Co do amplitunera - porownywalem z ONKYO, w zasadzie bardzo podobnie. SONY moze troche upieksza :) Ale - sto razy wieksze mozliwosci ustawien itp.
    Co do glosnikow - KEF polecam zdecydowanie. Brzmia bardzo naturalnie, mozna porownac z GENELEC (takie mam w studio).

A drugi zestaw :

amplituner - SONY oczywiscie (troche tanszy)
    dvd - SONY

glosniki B&W:
    przody i centralny - custom installation (w scianie)
    tyly - sufitowe
    subwoofer - tez B&W oczywiscie.
    projektor SONY

Brzmi tez niezle (choc juz gorzej niz KEF).

Piotr

Generalnie, ostatnio kupilem pare produktow sony, i chyba odzyla moja wiara w te firme (a jestem raczej wymagajacy...:)
  • Poziom 16  
    Witam!!!
    Panowie!!! Co???? YAMAHA????? W odudowy z takim napisem producent laduje starsza technologie Philipsa!!! Dobrze wiem co pisze!!!! W obecnym czasie firmy zchodza z kosztow i produkuja takie "kompozycje" Radze poczytac o danych mozliwosciach sprzetu porozmawiac z osobami ktore juz takie kino posiadaja i dopiero wybrac sprzet. Jaki by sie nie wybralo i tak mozna stwierdzic ze "Jednak trzeba bylo kupic tamten a nie ten".
  • Poziom 26  
    mam pytanko, czy ktos moglby mi doradzic jezeli chodiz o kupno amplitunera, poki co myslalem o
    Yamaha RXV 440
    Panasonic he75es
    JVC rx5032
    sony str 585 i 685
    kolejne pytanko , czy ktos wie czy jakbym sprowadzil sobie ze stanow takie cus to czy dzialalo by to jak trzeba?? w niemczech sa podobne ceny jak u nas, a w stanach jest to duuzo tansze np JVC 7032 u nas kolo 2000 a tam zdaje sie oidpowiednik 7030 330$(na stronie producenta, podejzewam ze mozna znalezc taniej) no i jeszcze jedna sprawa, do niedawna wszyskie ampli byla na 4-6 ohm a teraz z tego co patrzalem to przy wiekszosci jest podawana moc przy 8 ohmach, wnioskuje ze nizej zejsc sie nie da. kolejna sprawa to kolumny, suba juz mam , centralny sie robi, natomiast nie mam pomsla co z frontem i tylem, myslalem nad JAMO E550 , ktos cos wie?? slyszal?? bylbym wdzieczny za opinie oraz moze jakies nowe propozycje.
  • Poziom 10  
    Co sadzicie o głośnikach Tonsil Fenix ?? Jak sprawują sie podczas ogladania filmów , a jak podczas słuchania muzy ??
    :?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Hejjj naprawde poszaleliście ja posiadam zestaw za 3,5 tysiaka i nienarzekam jedyne co w nim zmienie to suba zamierzam sam zbudować posiadam panasonic sa he-70 + dvd panasonic rv-32 i do tego głośniki tonsila fenixy wszystkie śmigaja az miło jedynie co to wooofer jest lipny i gdybym wiedział to kupiłbym zestaw bez niego ale ktow iedxział .... nooo i tez sądze ze yamaszki są w porządku pozdrawiam i niepopadajmy w skrajnności heheh to ma służyć jako rozrywka ..i powiem szczerze ze mam ten sprzęt juz rok czasu i nadal sie niemoge nim nacieszyć słucham cały czas nowych kawąłków hih przerobiłem już lata 50`60`70`80`90` no i musze powiedziec ze zakochałem sie w muzyce dzieki mojemu sprzęcikowi ostatnio sie wziołem za muzyke poważna i tak oto taki zestaw zmotywowął mnie swoją jakościa do poznawania muzyki ,, dodam ze mam kompa podłączonego do niego do sb live i całymi dniam sie delektuje muzyką oczywiście wtedy kiedy moge heheh jestem troszke nawiedzony na tym punkcie hehe pozdrawiam i sugereuje zakup yamaszki plus jakieś głośniczki tonsila z tych droższych o pare stówek tyle ze bez woofera na początek wystarczy a potem, pomyślisz o wooferku pozdro pozdro :D:D:D:D
  • Poziom 11  
    Jasne....i wszystko władujcie do pokoju 10m2 i będzie najdroższy pokój i nic poza tym.
  • Poziom 11  
    Panowie widzę ,że macie duze doświadczenie z kinem domowym. Ja chciałbym kupić jakieś kino domowe nie markowe za niską cenę ,nie jestem zbyt wymagajacy. Proszę podpowiedzcie na co mam zwrócić uwagę przy wyborze kina domowego i czy te oferowane zestawy kina domowego po 400-500 zł są coś warte czy na tym sprzęcie da się odtworzyć popularne formaty. ps jakie formaty są obecnie popularne?
    prosze o info
  • Poziom 16  
    z tego co czytam nie ma konkretów, taaak wiem nikt konkretnie nie poleci bo niewiadomo do jakiego wzmaka, jakie duzo pomieszczenie itp ale moze ktos napisze co sam by wybral lub czego by nie wybral
    JAMO PJ HCS-4500 - warty ???
    do wzmaka np yamahy 450 albo pioneera 514
  • Poziom 16  
    fenix jest tu na elektrodzie opisany i to nie sa superlatywy
  • Poziom 11  
    Po prostu za dużo tego jest!
    Też chce coś kupić do kwoty 1400zl, ale sam nie wiem co.
    Na oku mam dwa modele, co myślicie o nich:
    1) PIONEER VSX-D514
    2) KODA AV-505

KODA- mało o nim wiem, ale na pierwszy rzut oka parametrami przewyższa D514. Jakie macie zdanie o tej marce?

PZDR
    Pasat01
  • Poziom 14  
    Kode da sie słuchać , jakbym miał kupować coś taniego to tylko Koda.

Jeśli chodzi o amplitunery po 5000zł i więcej to miejsce w innym forum na dyskusje o nich. Nie każdego stać na sprzęt HI-END.
  • Poziom 12  
    Mam Kode 707 z sub chyba 850 + Yamaha 430 +DVD Yamaha 530. Kosztowało to-to ok. 4000 i gra super. Próbowałem wcześniej zaczerpnąć info na jakiś forach i zaczynałem dochodzić do wniosku, że mnie nie stać nawet na kable nie mówiąc o reszcie. W końcu zdecydowałem się na ten zestaw i jestem zadowolony. Zarówno muzyka jak i filmy wypadają super i to w pokoju 40 m2.Pozdr. Mistral311
  • Poziom 10  
    ja bym polecil Quadrale albo mniej znane kbrx sa stosunkowo tanie a stosunek ceny do jakosci jest naprawde dobry sklep maja gdzies pod warszawa ale niestety nie wiem gdzie dokladnie
    a wzmacniacz to yamahy dobre i najtansze z najlepszych
  • Poziom 1  
    Hello
    poczytalem troszke waszych wpisow i z dobwiadczenia wiem ze dobry amplituner to podstawa.osobiscie preferuje denon albo harman kardon.do niedawna mialem yamahe ktora zmienilem na harman kardon 130 i okazalo sie ze moje kolumny tak graja ze teraz pieje z zachwytu.sub mam kef psw 1000 - totalna kaszana jak dla mnie nie warta swych pieniedzy.co prawda zaplacilem za niego nieco wiecej niz 1/3 ceny skklepowej ale wiec za 600zl to moze nie ma tragedii.zalezy co kto lubi.centralna kolumne mam kef cresta c czy cos takiego i jak dla mnie to totalna kaszana,chociaz tu tak jak w przypadku suba zaplacilem za nia ok 150 zeta za nowke.jedynie przednie kolumny mam udane kef concerto 1 ale to juz inna bajka i cena tym bardziej:)

pozdrawiam

Dodano po 15 [minuty]:

no quadral tez fajna sprawa kiedys kupilem za 800 zl nowe quadrale qlx 130-nawet fajnie graja mysle ze za ta cene to nawet niezla pozycja.
  • Poziom 14  
    Chciałbym zakupić amplituner do 1000 zł prosze o doradzenie bo nie wiem co wybrać.