Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic 5d 99r oswietl. nog z mozliwoscia sciemniania i włacznikiem

punkov 21 Lis 2011 22:45 1915 0
    punkov
    Poziom 8  
    Witam, mam mały pomysl, na elektronice sie znam srednio dlatego chciałem zapytać czy da rade zrobic cos takiego.

Mianowicie chcę kupić cos takiego link do instrukcji urządzenia pdf

Chciałbym żeby ten układ działal zgodnie ze swoim przeznaczeniem, jednakże chciałbym dodatkowo zrobić podswietlenie na stopy włączane jednocześnie ze swiatletm głównym. Podswietlenie nóg będzie oparte o zwykle zarówki z podswietlenia wnętrza innego samochodu.

Jednakże chciałbym mieć więcej opcji na podswietlenie nóg:
    -możliwość włączania i wyłączania (bez ingerencji w oswietlenie główne)
    -możliwość sciemniana i rozjaśniania (także swiatło główne zeby zostalo bez zmian)

Użyłbym do tego sryjnego dimmera który jest używany do sciemniania podswietlenia zegarów i konsoli. (moje auto nie jest w nie wyposażone, ale mam możliwość zakupu takiego fabrycznego potencjometra, chciałbym go wykorzystać tylko do sciemniania oswietlenia nóg). Nie mam aktualnie schematu podlaczen tego włącznika ale to jest do ogarniecia. Z najważniejszych podejżewam ze jest tam +12v i conajmniej dwa przewody masowe.

Dodatkowo mam możliwość zakupu włącznika spryskiwacza swiatel przednich. I tu kolejny pomysl, tym przyciskiem chciałbym móc włączyć/wyłączyć podswietlenie na nogi. Z tym, że potrzebny będzie do tego przekaźnik (wlacznik do sprysków działa tylko w momencie kiedy cały czas się go przyciska)

Kolejne pytnia:
    -Czy jest możliwość podłączenia przekaźnika tak, żeby podswetlenie było domyślne włączone? Tak żeby przy kolejnym wsiadaniu do auta ponownie włączało się razem ze swiatlem głównym?
    -Czy jest opcja żebym mógł włączyć tylko podswietlenie nóg bez włączania podswietlenia głównego?

Jak powinienem kolejno podłączać kolejne elemnty?
    Czy to że sam moduł który będzie automatycznie sciemnał oswietlenie nie będzie miał konfliktu z dodatkowym dimmerem?Czy nie będzie czegoś tutaj za dużo? :) Nie chciał bym, żeby mi sie spalił samochód :)

Na obrazku trochę zmodyfikowany schemat, Starałem się opisać wszystko jak najdokładniej.

Honda Civic 5d 99r oswietl. nog z mozliwoscia sciemniania i włacznikiem

Proszę o pomoc, bo to mnie przerasta. mogę podłączyć radio, głośniki ale to dla mnie za dużo żeby rozgryźć :)

Pozdrawiam
    P.S aha jak by sieudlo to rozgryzc to prosiłbym o dokladny opis jaki przekznik kupic i info co do czego i jak podlaczyc. :)