Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita HR2470 gubi udar po remoncie.

RBMK-1000 21 Nov 2011 22:48 13121 7
    RBMK-1000
    Level 13  
    Witam.
    Mam pewien problem z młotkiem Makity HR 2470 otóż maszyna gubi udar a wygląda to następująco: młotek po remoncie, wymieniona tuleja(uchwyt narzędzia) wraz z całym wnętrzem tj. iglica podkładki i kaseta wraz z o-ringiem do tego nowy bijak również z o-ringiem i cylinder w którym się owy bijak znajduje do tego nowy przełącznik funkcji wszystko dokładnie umyte złożone i posmarowane smarem Makity nr P08361 wg instrukcji. I teraz czas na problem otóż wiercenie działa, wiercenie z udarem działa, ale samo kucie już nie, to znaczy bije ładnie jednak w losowych odstępach czasu udar zanika, nie całkowicie, trochę go czuć jednak nie ma takiej energii jak powinien. Po takim zaniku wystarczy albo wyłączyć na moment urządzenie albo trochę zmniejszyć obroty i udar wraca ale znów po pewnym czasie zanika. Dodam jeszcze ze w czasie gubienia udaru słychać takie dziwne terkotanie.
    Gdzie można szukać usterki?
    Pozdrawiam serdecznie.
    marseluss_2009
    Level 24  
    Mam marketowy młotek kombi i również czasami gubi udar, moim przypadku wystarczy uzupełnić smar w tulei tłoka. Budowa tych młotko-wiertarek jest podobna więc może to pomoże.
    Los_sandalos
    Level 27  
    Moim zdaniem przyczyną może być nadmiar smaru - klejenie się tłoka.
    RBMK-1000
    Level 13  
    Smarowałem zgodnie z serwisówką, smaru dałem 2 tubki tak jak poradził mi człowiek z ich serwisu centralnego ale wszystko możliwe. Jutro jeszcze raz go rozmontuje i umyję.
    Czy ma ktoś może jeszcze inne pomysły?
    iku18
    Level 19  
    Problem jest taki że na bijaku siedzi oring który najczęściej się ściera. Do tego w tujei jest pierścień który się wyrabia. Należy powyższe części wymienić. Co do smaru to makita ma taki smar grafitowy który stosuje się do tych elementów i który jest drogi.
    RBMK-1000
    Level 13  
    Całe "wnętrze" tulei jest nowe a więc i kaseta z o-ringiem, bijak wraz z o-ringiem również nowy. Zawsze przy remoncie młotka wymieniam z zasady wszystkie istotne gumowe elementy w jakim stanie by nie były. Smar zastosowałem Makity P-08361 wg zaleceń serwisu centralnego.
  • Helpful post
    iku18
    Level 19  
    Jeśli maszyna nie działa prwidłowo, zrób to co w każdym dobrym serwisie- umyj i sprawdź dokładnie każdy element osobno. Smar tylko i wyłącznie ten:
    RBMK-1000 wrote:
    Smar zastosowałem Makity P-08361
    RBMK-1000
    Level 13  
    No i znalazłem, aż wstyd się przyznać ze tego nie zauważyłem- wyrobione było sprzęgło i dlatego w trybie wiercenia z udarem było wszystko ok bo całość ściska sprężyna, ale po włączeniu samego kucia sprzęgło przytrzymuje tylko ten wodzik a to już nie wystarczyło aby utrzymać pewne zazębienie i udar zanikał. Po wymianie wszystko ok :)
    Dziękuje wszystkim serdecznie za pomysły.
    Pozdrawiam.