Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX510 W wcale nie drukuje na czarno

21 Lis 2011 23:20 3094 1
  • Poziom 1  
    Korzystam z zamienników BlackPoint i wsztsko do tej pory było dobrze , ale jednak ostatnio przy kopiowaniu zauważyłem że z prawej strony jest czarny normalny kolor ale do lewej jest on coraz słapszy aż w końcu na krawędzi kartki przestało drukować . tusz jest według drukarki pełny . A teraz przestało również drukować pozostale kolory . Jakbyście coś o drukarce mówili to powiedzcie też co to jest tak zgrubsza bo to moja pierwsza drukarka . nie wiem czy by to przyjeli bo chciałem oczyścić trochę alkoholem te kanaliki pod kartdidżami ale i tak nic nie dało ale na tuszu jest napisane że ma gwarancje i w razie zepsucia drukarki naprawiaja z własnych kosztów . A wiec co mam zrobic z drukarka ?
  • Poziom 16  
    Witam
    Ta seria drukarek "nie lubi" zamienników - po prostu są czułe na punkcie zbyt szybkiego ich wysychania . To co ty piszesz to zaschnięta głowica- znajduje się pod kardriżami.
    Rozwiązanie: troche rozkręcania aby się dostać do głowicy (trzeba ją wyciągnąć z drukarki) i późnie wszystkie kolory przepchać środkiem czyszczącym - rozpuszczającym tusz (można kupić w każdym elektronicznym) - strzykawka z wężykiem gumowym najlepiej się sprawdza. Przepychasz do momentu aż z wszystkich otworków głowicy będą leciały równolegle "strumyczki". Jak to osiągniesz nie pozbywaj się tego środka czyszczącego z głowicy tylko razem z nim właduj do drukarki i wykonaj "czyszczenie głowic" ze sterownika drukarki. Po czymś takim druknij z 2-3 strony w kolorze aby tusz zmieszał się ze środkiem czyszczącym i ma działać. Sugeruję aby nie zaschło w późniejszym terminie drukować przynajmniej jedną stronę na tydzień.

Odonośnie gwarancji na kardriżach :) pierwszy raz coś takiego widzę. Możesz spróbować oddać do naprawy aż sam jestem ciekaw czy to przejdzie ;)
    Pozdrawiam