Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane ph1 hamulce nierówno pracują.

21 Lis 2011 23:36 3161 13
  • Poziom 20  
    Witam, po wymianie hamulców przód i tył, z resztą przed wymianą było to samo. Klocki też nowe. Chodzi o to, że przy gwałtownym hamowaniu za każdym razem blokuje się pierwsze koło przednie od strony kierowcy, kiedy mocniej wbiję hamulec to blokują się oba z przodu. Nie wiem co robić, gdy wymieniałem z przodu hamulce to ten od strony kierowcy był zużyty niemalże całkowicie a od strony pasażera jeszcze jako tako wyglądał. Jest gdzieś jakaś regulacja do tego?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    Używana przez ciebie terminologia marnie rokuje. Obejrzyj, oceń a może i wymień przewody hamulcowe w tym szczególnie elastyczne. Co dla ciebie znaczy wymiana hamulców?
  • Poziom 20  
    Więc tak, kupiłem ten samochód, po czasie pękł przewód w tylnym kole, więc wymieniając ten jeden przewód wymieniłem też wszystkie, od razu wymieniłem też klocki i tarcze z przodu oraz klocki z tyłu. Hamulce wcześniej nierówno chodziły, teraz jest to samo. Odpowietrzone są w 100%, ani jednego pęcherzyka powietrza. Może jest jakiś układ do wyregulowania?
  • Poziom 43  
    Nie ma żadnej regulacji, skoro wszystko nowe (klocki, przewody elastyczne, tarcze) to pozostaje stary płyn(prawy zacisk jest dalej i zanim zablokuje to spręża płyn) i zapowietrzony układ. Skąd wiesz, że odpowietrzony, przegoniłeś podczas odpowietrzania przez układ z 05litra płynu?
  • Poziom 20  
    Kolego, wszystko myślę, że zrobione zostało jak należy, hamulce też nie zostały kupione najtańsze, płyn zalany nowy, wymienione zostały przewody, płyn zlany, wlany nowy, może resztki jakieś starego na pewno zostały ale nie wiele, myślę, że więcej niż 0,5 które wlatywało do słoiczka i z powrotem do układu i tak kilka razy. Robiłem to z mechanikiem, znacyz ja wbijałem tylko hamulec. Co prawda hamuje lepiej i pedał hamulca pracuje lekko a samochód staje w miejscu ale mówię, koło przednie od kierowcy blokuje się jako pierwsze przy gwałtownym hamowaniu, jak wbiję hamulec mocniej tak mocno, że szok to blokują się oba. Nie wiem cyz ważne ale tarcze i klocki mam brembo przód i tył tak więc firma nie byle jaka i myślę iż to nie wina tego zestawu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Prowadnice zacisków jak się mają? Pracują swobodnie? Nasmarowane były? Gumki jeszcze są na prowadnicach jeszcze są?
  • Poziom 39  
    Zaciski hamulcowe robione?
  • Poziom 20  
    Coś tam było smarowane, zaciski mam ze szrotu bo były problemy, są od scenika teraz. Jutro obadam i podrzucę temacik. Myślałem, że ogólnie to gdzieś się reguluje to.
  • Poziom 43  
    Jak nie ma ABS-u to przy mocnym hamowaniu koła się zablokują ( po zwolnieniu pedału hamulca muszą odpuścić, ale o tym nie piszesz )jechać na rolki i sprawdzić czy biorą równo.
  • Poziom 39  
    Pomimo dyskusji nie wiemy czy pojazd posiada ABS, czy np korektor siły hamowania. Marne informacje o stanie zacisków. Ale skoro zagadnieniem zajął się mechanik to chyba sprawdza rzeczy oczywiste?
  • Poziom 20  
    Nie mówiłem nic mechanikowi, że nierówno pracują te hamulce, wymienił i myślałem, że coś się zmieni. Pojazd nie posiada ABS ani korektora siły hamowania, chyba, że na tylne koła.
    Wciskam mocno, blokuje się lewe koło, wciskam mocniej to i prawe, puszczam i odblokowane są. Wcisnę szybko hamulec 2 razy czyli napompuję to oba się blokują.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zrobiłeś/sprawdziłeś coś z tego co napisałem? Tłoczki w zaciskach swobodnie się wysuwają? Rolki odwiedziłeś?
  • Poziom 20  
    Przemo9826 napisał:
    Zrobiłeś/sprawdziłeś coś z tego co napisałem? Tłoczki w zaciskach swobodnie się wysuwają? Rolki odwiedziłeś?

Samochód jutro dam do sprawdzenia na rolki ale wcześniej umówiony jestem na przegląd hamulców u mechanika.