Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BARCO DP2K - Przyciemnianie lampy po starcie.

22 Lis 2011 00:39 1716 2
 • Specjalista - oświetlenie sceniczne
  Witam.

  Wchodzę w ustawienia serwisowe, ustawiam moc na 100% (255), ale po uruchomieniu lampy z pełną mocą (ręcznie, lub z serwera) po chwili (jakieś 3-5sec) projektor sam ściemnia lampę.
  Wykres pokazuje zmiany prądu (mocy), ale nic się nie dzieje i ciemno świeci.
  Lampa to XBO3000 DIGITAL, nowa. (poprzednia padła grubo przed czasem - cała czarna).

  Ściemniając manualnie podczas pracy i którymś z TEST PATTERN nawet po ustawieniu na minimum, też nie ma żadnej reakcji w jasności obrazu, choć laptop rejestruje zmiany mocy na wykresie na bieżąco.

  Aha, tryb serwisowy uruchamiany z laptopa (nie mamy paneli dotykowych)
  Serwer DOREMI

  O co chodzi?

  PS: Od początku projektor świrował, najpierw nie domykał przesłony i było widać połowę obrazu (od środka do prawej) a kontrolka przesłony przy zamknięciu przesłony nie zaświecała się na czerwono, tylko na błękitno. Teraz się naprawiło samo, ale znów jest problem z lampą.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 10  
  Czy w trybie serwisowym loguje się kolega jako "default user", czy "service technician" ? Do tego drugiego najpewniej wymagane jest hasło, a w podstawowym nie wszystkie opcje są dostępne. Moc i tryb pracy lampy w zależności od formatów projekcji zapisane są w makrach i konfigurowane podczas instalacji sprzętu.
  Może pomógłby telefon do Alka (kier. serwisu), bo skoro to Barco to pewnie od Nich.
  A demontażu bym nie polecał, chyba, że jest po gwarancji...

  Ja ostatnio zamieniałem latarnie pomiędzy dwoma projektorami (różna moc lamp) i jeden mi ładnie wykrył lampę, jej przebieg i t.d, a w drugim musiałem typ i numer lampy wpisać ręcznie. Teraz konsultuję się z serwisem jak wprowadzić przebieg lampy.
  Też nie mam dostępu do np. zmiany trybu normal/CLO.

  Przy okazji: ma ktoś może jakieś instrukcje do tego projektora (albo link WWW). Nie mam nawet opisu co sygnalizują LED-y na prostownikach. Po prostu sobie błyskają...