Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan 1,9TDi Automat, mokry silnik po prawej stronie

22 Lis 2011 10:26 4945 5
  • Poziom 10  
    Witam,
    Proszę ponownie o pomoc w diagnozie silnika.

Pół roku temu wymieniono uszczelkę pod głowicą (wyrzucało płyn chłodniczy)
    Miesiąc temu wymieniłem turbosprężarkę (wyrzucał olej w okolicy obiegu chłodnicy, silnik dalej był mułowaty).

Problem: przeszlo od roku , po prawej stronie silnika cieknie chyba olej , co się dzieje? , silnik po wymianie turbosprężarki chodzi lepiej, ale jeszcze nie tak dobrze!

Byłem w kilku warsztatach, ale nie uzyskałem jednoznacznej diagnozy (przypuszczeń nie będę cytował)

zdjecia

Sharan 1,9TDi Automat, mokry silnik po prawej stronie Sharan 1,9TDi Automat, mokry silnik po prawej stronie Sharan 1,9TDi Automat, mokry silnik po prawej stronie

poniżej filmik

http://piorteksp.strefa.pl/ORDN-077/VIDEO0005.avi

z góry dziękuję za konstruktywne wypowiedzi
  • Poziom 24  
    Nie przejmowałbym sie tym wyciekiem ,ze zdjec widać ze to tylko pocenie ,skoro pod autem niema widocznej plamy to jest normalnie ,olej po nagrzaniu potrafi i ma własciwosci penetrujace i tak własnie uwidacznia się w pobliżu połaczeń gumowych węzyków rur i przewodów od turbiny :idea:
  • Poziom 10  
    ......bardzo często cytowane ulubione pojęcię warsztatowców"pocenie" .
    Pocić się może skóra i materiały przepuszczalne, z których silnik nie jest wykonany (oprócz tapicerki)
    Chciałbym zlikwidować tę nieszczelość i chodzi mi o jego zlokalizowanie
    Włożyłem w to auto już tyle kasy że, mam już dosyć słuchania o "poceniu" , gdy do wymiany jest może pękniety wężyk czy uszczelka

Dodano po 14 [minuty]:

I tu pytanie, zaciek rozpoczyna się z rejonu tzw. Tandempumpe , czy nieszczelność tego urządzenia może dawać jakieś inne objawy ? , które może przeoczyłem ?

Dodano po 9 [minuty]:

u góry silnika przy kolektorze po wymianie turbosprężarki dalej mokro ...(drugie foto)
  • Poziom 29  
    Najpierw to umyj silnik a później szukaj wycieku, w krótkim czasie znajdziesz co cieknie.
    Piszę z własnego doświadczenia.
  • Poziom 24  
    [quote="piotreksp"]......bardzo często cytowane ulubione pojęcię warsztatowców"pocenie" .
    Pocić się może skóra i materiały przepuszczalne, z których silnik nie jest wykonany (oprócz tapicerki)
    Chciałbym zlikwidować tę nieszczelość i chodzi mi o jego zlokalizowanie
    Włożyłem w to auto już tyle kasy że, mam już dosyć słuchania o "poceniu" , gdy do wymiany jest może pękniety wężyk czy uszczelka

Chciałbym Pana zapewnić ,że owe pocenie nie ma wpływu na eksploatacje i pogorszenie pracy silnika i jego osiągów czy nawet jego w przyszłości uszkodzenia :idea: :D ,
    jeżeli Pana irytuje obecność osadów pochodzenia olejowego to jedyną radą na usunięcie jest chemiczne mycie silnika najlepiej ciepłą wodą :idea: :idea: ,drugi sposób to wymiana wszystkich elementów wężyków przewodów i rur dolotowych oraz wszystkich opasek i złączek na nowe prosto z serwisu :idea: :idea: .

zapewne to wyeliminuje takie objawy na jakiś czas ale te nowe elementy które Pan wymieni i one ulegną ze starzeniu się i będą się pocić po jakimś czasie tak to już się dzieje ... :D
    Uszkodzony wężyk czy uszczelka spowodowała by intensywny wyciek oleju co by było widać sporych rozmiarów plamą pod Pana autem i nie prawidłową pracą silnika a w następstwie brak oleju i zatarcie silnika :cry: .

pozdrawiam
  • Poziom 10  
    W ubieglym roku wymieniłem wkońcu uszczelkę pod głowicą (jednak była uszkodzona).
    Niestety wyciek z prawej strony utrzymuję się.
    Przygotowuję się do wymiany uszczelki pomiędzy Tandempumpe i silnikiem
    I tu pytania :
    1) czy oprócz uszczelki coś jeszcze trzeba wymienić ?,
    2) czy wymienia się również śruby mocujące Tandempumpe do głowicy ? (przy wymianie uszczelki pod głowicą wymieniono też śruby mocujące głowicę)
    3) ewentualne inne wskazania dot. wymiany uszczelki ?

dziękuję za rzeczowe wypowiedzi