Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy S i9000 - wymiana szyby wyświetlacza LCD

22 Lis 2011 11:44 16682 7
  • Poziom 20  
    Witam,

Rozbiłem zewnętrzną szybę wyświetlacza, LCD działa, dotyk również na całej powierzchni, dlatego zamówiłem z Chin samą zewnętrzną szybę za 40zł z przesyłką bodajże (w PL nie znalazłem).
    Podczas wymiany, okazało się że pomiędzy panelem dotykowym, a zewnętrzną szybą jest przezroczysta substancja w formie przypominającej silikon (prawdopodobnie przewodząca dotyk oraz zapobiegająca zabrudzeniom pomiędzy powierzchniami. Grubość tej warstwy to jakiś milimetr.
    Czy ktoś ma pomysł czym można wypełnić powierzchnię między tymi panelami?

Będę wdzięczny za sugestię.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    To teraz zamów jeszcze raz cały komplet :D Wyświetlacze amoled są nierozbieralne i nie ma możliwości wymiany samego lcd czy ekranu dotykowego.
  • Poziom 20  
    Tego nie wiedziałem. Czyli nie wszystko co da się kupić, można zastosować.
    Co do nierozbieralności, nie jest to prawda, bo rozebrać się da, ale nie koniecznie poskładać :)
    A tak eksperymentalnie, co możnaby zastosować pomiędzy szyby?
  • Poziom 33  
    Sprawdzałeś chociaż czy po rozdzieleniu ten wyświetlacz działą ? Do rozdzielenia trzeba użyć wysokiej temperatury, a amoledy są wrażliwe i nawet jak nie pękł to penie zostały plamy :D
  • Poziom 20  
    Tak, oczywiście. Wyświetlacz działa, nie ma plam, chociaż nie z całego ściągnąłem odłamki szyby.
    Grzałem podczas ściągania hotem 100 st.
  • Poziom 2  
    Mam podobny problem, pękła zewnętrzna szybka, a reszta działa. Kupiłem szybke na allegro i teraz czytam że chyba na darmo.
    Udało Ci się coś wymyślić?

Grzech
  • Poziom 20  
    Nic nowego nie wymyśliłem, używam telefon z pękniętą na brzegu szybą.

Miałem kombinować coś w tym temacie z jakimiś silikonami, ale odpuściłem na razie.

Z tego co widzę w internecie jest sporo osób które mają ten sam problem, pasowałoby rozwiać wątpliwości.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Przecież moderator rozwiazał wątpliwość ponad 2 miesiące temu.

Wiec niewiem co jeszcze chcesz rozwiązywać.

Temat zamykam Problem w temacie rozwiązany