Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mirai DML-419W210 inwerter pali mosfet

22 Lis 2011 14:35 2152 6
  • Poziom 24  
    Witam. Prosiłbym o pomoc w zdiagnozowaniu następującego problemu: początki standardowe, brak podświetlenia. Zasilacz identyczny jak w linku: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1741106.html . Wymieniłem standardowo wszystkie elki na wtórnej, dodatkowo stwierdziłem zwarcie między drenem a źródłem w ic201 (AOP605). Podmieniłem na IRF7319, podświetlenie ożyło, niestety tylko na jakieś 15 min, po czym panel zgasł i okazało się że impreza ze zwarciem się powtórzyła. Może pomoże informacja, że po załączeniu zasilania podświetlenie przez jakieś 30 sekund mruga, mam wrażenie że górna świetlówka. Prosiłbym o propozycje rozwiązania problemu...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Luty na trafku i pojemności w uzw. pierwotnym do sprawdzenia.
  • Poziom 24  
    Ok, jutro oblukam trafko, chociaż nic tam na zimne nie wyglądało, przelutuję profilaktycznie. Elektrolita na pierwotnym już wymieniłem, na migotanie to nie pomogło, nie trzymałem go pod napięciem za długo żeby mi kolejny mosfet nie poleciał. Tak się zastanawiam czy 7319 nie jest za delikatny zamiast AOP605...
  • Poziom 24  
    Nowy motyw się pojawił po przelutowaniu trafa... Po włączeniu zasilania świeci przez 3 sekundy i pada.
  • Spec od komputerów
    A świetlówki podstawiałeś?
  • Spec od monitorów
    Zastępcze polowe to AP4511GD oraz IRF7389.
    Na orginał datasheet Link_ AOP605

Sprawdz czy klucze tranzystorowe pomiędzy wyj. scalaka invertora i owymi polowymi AOP605 nie sa uszkodzone.
    Tam syg. sterowania na bramki AOP powinny iść (sprawdz oscyloskopem kształt)
    -na jeden poprzez n-channel polowy i n-p-n bipolarny
    - na drugi poprzez n-channel polowy i p-n-pbipolarny
    Czasem w bramkach AOP powinny być rezystory smd ok. 10 ohm
  • Poziom 24  
    Klient napalony, kupił nowy monitor. Dzięki za dobre chęci, możliwe że temat komuś się przyda. Zamykam...