Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie łożyska samochodowe?

22 Lis 2011 14:38 19807 11
  • Poziom 9  
    Witam. Przygotowuję się do wymiany łożysk w kołach mojego samochodu- Opel vectra (2003r). Chciałem się zorientować co do firmy produkującej dobre łożyska do tego modelu pojazdów. Jakie łożyska posłużą mi najdłużej
  • Poziom 31  
    FAG, SKF. Cena pewnie też odpowiednia.
  • Poziom 9  
    FAG, SKF, ROUVILLE, SNR, tylko nie zdziw się jak cena bezie 2 albo 3 razy wyższa niż jakiś np HART, czy inne MaxGeary!!
  • Poziom 31  
    wkapela napisał:
    FAG, SKF, ROUVILLE, SNR, tylko nie zdziw się jak cena bezie 2 albo 3 razy wyższa niż jakiś np HART, czy inne MaxGeary!!

Rouville nie produkuje łożysk. To tylko pudełka. Choć czasami w niższej cenie w pudełku SKF bądź inne rodzynki można znaleźć
  • Poziom 9  
    Dobre łożyska samochodowe masz polskiego producenta CX. Zaoszczędzisz na tych zakupach, a części posłużą równie długo alb i dłużej niż orginałki.
  • Poziom 9  
    toku74 napisał:
    wkapela napisał:

Rouville nie produkuje łożysk. To tylko pudełka. Choć czasami w niższej cenie w pudełku SKF bądź inne rodzynki można znaleźć

to prawda, ale rouville nie pakuje dziadostwa, tylko w tych pudelkach jest często SNR, FAG lub SKF, a faktem jest ze takie łożysko, zapakowane w Rouvill'owe pudełko potrafi być znacząco tańsze niż to samo w firmowym pudełku.
  • Poziom 16  
    SleppyHead napisał:
    Dobre łożyska samochodowe masz polskiego producenta CX. Zaoszczędzisz na tych zakupach, a części posłużą równie długo alb i dłużej niż orginałki.

- Żartujesz prawda ??
    - Dlaczego?
    - A no dlatego że nie wydaje mi się by CX budował zespoloną piastę z łożyskiem i czujnikiem ABS-u zarówno na przód, jak i na tył do takich Opli.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Ja kupiłem niedawno do mojego samochodu łożyska CX za jakieś 30 zł. Chciałem markowe, ale kolega odradził mi mówią, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo jakość taka sama.
  • Poziom 35  
    CX to jedno z najwiekszych gów.... na rynku.
  • Poziom 15  
    Potwierdzam założyłem do pojazdu CX na przód i po dwóch miesiącach wyły niemiłosiernie, po montażu SKF jeżdżę i zapomniałem o hałasujących łożyskach.