Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bmw e46 320d webasto (dogrzewacz)

fayfoo 22 Nov 2011 18:02 11646 4
    fayfoo
    Level 10  
    Witam wszystkich forumowiczów. Niedawno kupiłem bmw e46 320d z roku 1998, facet który sprzedawał samochód twierdził że auto posiada webasto. Po kilku dniach dowiedziałem sie że to jest podgrzewacz silnika i że można je przerobić na pełne webasto(ogrzewanie kabiny) ale mniejsza z tym, zacząłem sie zastanawiać jak sprawdzić czy w ogóle działa ten podgrzewacz wiec udałem sie do serwisu webasto, wpieli sie z komputerem i komp nie wykazał żadnego błędu, lecz nie potrafili powiedzieć dlaczego samo nie startuje(odesłali mnie do ich kolegi, tamten nie miał czasu i tak dalej zostałem z nie startującym dogrzewaczem). Więc zacząłem działać sam troszke poczytałem iiiii podałem bezpośrednio plusa na kość zasilającą i sie załączyło, natomiast ciągle chodzi nie chce sie wyłączyć nawet na rozgrzanym silniku ciągle chodzi, może kóryś z kolegów miał podobny przypadek albo coś doradzi. narazie mam wypietą kość zasilającą. Dodam jeszcze dane z tabliczki znamionowej;
    THERMO Top Z/C-D
    12V/40KW
    5KW
    Diesel
    2,5 bar
    xyro
    Level 24  
    Podałeś plus na zły pin i uwaliłeś sterownik. Wszystko na temat przeróbki znajdziesz na google.pl. Proponuje pojechać z tym do speca.
    fayfoo
    Level 10  
    podałem plusa na przewód plusowy zasilający dogrzewacz, i co znaczy "uwaliłeś"?
    czy znaczy że sterownik jest juz do wymiany???
    xyro
    Level 24  
    W twoim weebasto są 2 rodzaje wtyczek (2 modele). Przeważnie wystarczy podać plus na pin 1 w małej wtyczce i weebasto zaskoczy. Skoro nie było na nim zasilania pewnie było coś kombinowane wcześniej. Na necie opisy są do różnych typów. Nie koniecznie trzeba wymienia. Dobry elektronik to ogarnie.
    fayfoo
    Level 10  
    a skąd dogrzewacz bierze sygnał na wyłączenie?
    czy może z czujnika temperatury silnika?????