Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukuje wszelkich informacji na temat budowy radarow.

Alan 23 Feb 2003 16:36 3134 13
    Alan
    Level 27  
    Z gory dziekuje.
    Alan
    Level 27  
    Chodzi o radary nie antyradary.
    Alan
    Level 27  
    Budowy radarow doplerowskich lotniczych.
    Alan
    Level 27  
    brief99 wrote:
    wiec wal smialo co cie interesuje.... zasada dla wszystkic radarow jest taka sama....

Tak jak w temacie na temat budowy , nadajnika , dobiornika rozwiazan lampowych , tranzystorowych.
    brief99
    Level 22  
    nie ma mowy o lampowych.... takich juz siw nie stosuje... radry dopplerowskie sa zbudowane na diodzie gunne'a i diodzie schotkiego.... Dioda gunne'a jest to dioda generacyjna a dioda schotkiegi to dioda mieszajaca i zamienia sygnal na sygnal odbity na sygnal odebrany....
    jezeli chcesz cos wiecej to pisz....
    Alan
    Level 27  
    Moze zalaczysz schemacik ?
    Bicker1
    Level 19  
    Skoro temat już się pojawił to mam kilka pytań do specjalistów, chodzi mi oczywiście o radary wykorzystywane przez policję:
    1. Na jakim paśmie pracują videoradary zainstalowane w radiowozach
    2. Czas pomiaru prędkości prze tzw. suszarkę i jak się zachowa takie urządzenie w trakcie gwałtownego hamowania (słyszałem że wykonuje kilka pomiarów i uśrednia)
    3. Ewentualne możliwości obrony przed ww urządzeniami

posty w stylu " jeździć zgodnie z przepisami" darujcie sobie

Pozdrawiam
    brief99
    Level 22  
    bicker1....

1. wideoradary w zaleznosci od budowy (starsze i nowsze) dzialaja na pasmo X lub K,

2. czas pomiaru tzw. "suszarki" zawiera sie w przedziale od 0,1 do 0,2 sek. w trakcie zwalniania pojazdu radar blokuje taka predkosc jaka zmierzyl w danej chwili t.j. w tej chwili kiedy wiazka mikrofalowa zostala odbita od pojazdu i wrocila do mieszacza w radarze... oczywiscie pod warunkiem ze jest ustawiony tzw. prog przekroczenia danej predkosci....

3. Antyradary....

pozdrawiam....
    adamkon44
    Level 10  
    O radarach jest na stronie www.micom.net.pl lub www.toparm.com