Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 14PT1342/58. Przestał pracować. Tylko dioda czuwania świeci.

arturbor. 09 Dec 2004 22:21 3297 24
    arturbor.
    Level 22  
    Cześc mam do naprawy TV (model jak w temacie) przez chwile chodził normalnie a po chwili przestał pracować tylko dioda czuwania świeci i to wszystko, a wcześniej działo sie coś takiego że po włączeniu po krótkim czasie nie dało sie zmienić kanału ani pilotem ani mikroprzyciskami na panelu TV. Co może być przyczyną tego że nie chce sie włączyc i że nie można było zmienić programu. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    tytuł poprawiono <zdzich42>
    DoctorX
    Level 23  
    posprawdzaj kondensatory na pierwotnej i wtórnej stronie przetwornicy - to na początek...
    arturbor.
    Level 22  
    a propo[s] jeszcze do tego telewizora po schłodzeniu włączył się i było wszystko ok po około 5 minut przestało działać całe menu nie można było przełączyć kanału ani sterować siłą głosu itd. wyłączyłem go i powtórnie się nie włączył tylko po każdym wyłączeniu pojawia się na ekranie mignięcie kineskopu
    jarek slow
    Level 15  
    Podmień tranzystor 7505 ( 5V do procka), jest obok trafka przetwornicy.
    DoctorX
    Level 23  
    stabilizator chyba ;) ale nie będę się kłócił...
    szczepang
    Level 18  
    DoktorX pomyliłeś chyba z układem 7805. To tranzystor- 7505 to oznaczenie na płycie- pracuje jako stabilizator +5V
    DoctorX
    Level 23  
    oki zwracam honor autorowi mój błąd,póxno juz było ;)
    arturbor.
    Level 22  
    Czy oznaczenie na płycie 7505 to stabilizator 5V oznaczony na elemencie C548B
    MaG_
    Level 19  
    To BC548, ale daj cos mocniejszego (BD139), bo on sie tam dobrze grzeje. Wymiem jeszcze kondensator filtrujacy napiecie zasilajace ten stabilizator.
    Telo
    Service technician RTV
    Kolego sprawdz dokładnie stabilizacja 5V jest na elemencie o oznaczeniu na płycie 7505 ale na pewno nie jest to element C548B tylko BC337.
    arturbor.
    Level 22  
    napewno przy oznaczeniu na płycie 7505 jest element C548B tylko na srebrnym (białym) tle. I co ty na to bo ja nie mam pojęcia????
    jarek slow
    Level 15  
    W omawianym modelu( L6.1) jest BC548, zaś BC337 jest wstawiane w chassis L6.2, wmontowanie BC337 nie zaszkodzi (jest mocniejszy).
    arturbor.
    Level 22  
    to nie jest chassis L6.1 tylko chassis L6
    Telo
    Service technician RTV
    Wydaje mi się ,że nie ma chassis L6 są tylko chassis L6.1 i L6.2 wyminiłeś ten tranzystor.
    arturbor.
    Level 22  
    Podaje dokładny opis płyty Cassis L6/TV 3111 253 3266 1D to jest całe oznaczenie jej a ten telewizor mam obecnie w domu
    arturbor.
    Level 22  
    wymieniłem tranzystor BC548, elektrolit 22 mikro i 1000 mikro, ale na tranzystorze są zaniżone napiecia na kolektorze jest ok 7V, na emiterze 3.8V i nic sie nie zmieniło nadal po pewnym czasie po uruchomieniu nie da sie zmienic programu a po ponownym uruchomieniu nic nie startuje dopiero jak sie ochłodzi to znowu działa przez chwile dobrze. Co mam robić dalej?
    asanders
    Level 23  
    Witam
    Sprawdź tranzystor 7500 oraz bezpiecznik 1502.Miałem kiedyś taki przypadek,kiedy bezpiecznik miał wartość chyba 0R6.
    Powodzenia
    av_frysztak
    Level 14  
    Posłuchaj Asandersa, bankowo do wymiany 22uF i BC548 a jak nie pomaga to bezpiecznik w tej gałęzi(często mają jakąś rezystancję i zaniżają napięcie. Pozdrawiam.
    zdzich42
    Level 40  
    weidman piszesz na kolektorze 7,..V - OK, na emiterze 3... czyli za mało. a dlaczego? zobacz ile na bazie i poszukaj czemu tak mało. Myslę że madrej głowie dość po słowie.
    arturbor.
    Level 22  
    dzieki juz nie musicie nic wiecej pisac poradzilem sobie z tym sam a wina jest w tym ze uklas sterujacy pamiecia siadl i to byla wada tego a nie te zeczy ktore wy mi pisaliscie, ale dzieki i sory za fatyge
    zdzich42
    Level 40  
    Prosiłbym nieco jaśniej celem wyjaśnienia dla czytających ten temat wyszukiwarką i mających taka usterkę. Napisz konkretnie co wymieniłeś. Dla mnie ciągle jest niejesne, że pamięć i procesor są zasilane z zaniżonego napięcia (3,8V jak piszesz) a układ sterujący pamięcią?...to procesor?
    ado
    Level 23  
    Wydaje mi sie, ze kolega troche przesadzil, rady poprzednikow byly sluszne i wskazywaly jednoznacznie miejsce uszkodzenia!
    ZANIZONE NAPJECIE 5V
    Forum to nie gotowa recepta na problem a raczej wskazanie kierunku i w twoim przypadku kolega zdzich42
    :weidman piszesz na kolektorze 7,..V - OK, na emiterze 3... czyli za mało. a dlaczego?:
    w tym zdaniu cie nakierowal.
    Pozdrawiam i zycze milych swiat.
    Gyver1977
    Level 11  
    witam, mam podobny problem z tym Tv, ale mierzylem napiecie i mimo[,] ze sie zawiesza[,] to caly czas mam +5.40 V na wlaczonym[,] a +5.30 V w stand by, zatem to chyba nie wina czesci 7505 (C548B). prosze o pomoc[.]
    Telo
    Service technician RTV
    Ten tranzystor się nie mierzy tylko z punktu wymienia ,szkoda czasu na pomiary.
    arturbor.
    Level 22  
    Tak już nie potrzebuje pomocy [-] przyczyną tego było uszkodzenie układu scalonego[,] który podtrzymuje pamieć w procesorze[;] jak tylko go rozłoże YV[,] to podam dokładny opis tego układu. mozecie sobie to sprawdzić najprostrzym sposobem[:] spróbowac podgraż ten uklad [-] najlepiej ciepłym powietrzem[;] jak sie nagrzeje[,] to powinien sie zawiesić[,] a jak znowu sie go schłodzi[,] to powinno chodzic wszystko[,] aż sie znowu nie nagrzeje. Nara i dzieki za rady[.]