Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

passat b5 fl 1/2 fis nie podświetla

22 Lis 2011 22:39 4637 6
  • Poziom 9  
    Witam, parę dni temu kupiłem passata silnik 1.9 tdi 130 konny kombi 4 motion. licznik ma między zegarami 1/2 fis który nie świeci . Kilometry stoją w miejscu podczas jazdy dopiero po zatrzymaniu auta i wyjęciu kluczyka odrazu dolicza przejechane kilometry. Kontrolka od ręcznego nie działa czujnik sprawdzałem jest ok nie działa również lampka w drzwiach kierowcy i sygnał zostawionych świateł czujnik w zamku sprawdzony jest sprawny, jak zapala sie kontrolka rezerwy brak sygnału dzwiękowego. Podczas testu vagiem wskazniki, kontrolki oraz sygnały dźwiękowe działają bez zarzutu oprucz fisa jest martwy. moduł komfortu suchy , wszystkie kostki pod tablica bezpieczników sprawdzone ecu suchy wszystko spryskałem kontakt sprayem. Podejrzewam że te usterki są z sobą powiązane ( może przewody gdzieś przerwane ) nie wiem jak to ugryść może już ktoś się spotkał z podobnymi usterkami
  • Poziom 25  
    Coś z adaptacją FIS-a. Może liczniki były wymieniane i ktoś coś pogrzebał z adaptacją ?
    Ciężko tak na odległość. Jaki rocznik ?
  • Poziom 9  
    rocznik 2001. w v-scan multidiag jak wchodzę w licznik -adaptacja i sprawdzam jaki języj jest wyskakuje że brak , mieniam na angielski komputer pokazuje ze adaptacja zakończona ale po ponownym odczycie znów pokazuje ze brak języka
  • Poziom 25  
    Test fis przechodzi Ci bez problemów - takie zaświecenie wszystkich pixeli ?
  • Poziom 9  
    fis nie reaguje na test . Podświetlenie sprawne licznik mialem na stole i podałem mase na diody pod fisem i zaświeciły. Dodam jeszcze ze ja zapłon włączony to nie mogę wyzerować kilometrów
    sprawdziłem vag-com licznik i sa tam 2 kody, Software code 05125 i Workshop code 23774 tego pierwszego nie udaje mi się zmienić
  • Poziom 9  
    Może ktoś wie jakie powinno być kodowanie mojego licznika
    ??
  • Poziom 9  
    wczoraj w trasie włączyłem ciepły nawiew na 4 skierowany na twarz i po około 30 minutach fis zaświecił, pozniej raz działał raz nie kontrolka od ręcznego też nie działała. Licznik wyjąłem potraktowałem cały hot airem i problem zniknął fis świeci :)