Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kod 02 (2 sek) piec Imergas kocioł dwufunkcyjny.

prymusc 23 Lis 2011 09:21 2068 7
  • #1 23 Lis 2011 09:21
    prymusc
    Poziom 8  

Witam ostatnio po przeczyszczeniu nagrzewnicy i wyczyszczeniu pieca podczas uruchamiania się iskry pojawia mi się na wyświetlaczu przy załączeniu pieca kod 02 (dosłownie na 1 sek i gaśnie) po tym pompka pcha wodę i za parę sekund piec drugi raz uruchamia iskrę i pracuje już normalnie co może być przyczyną. Nie muszę pieca restartować ani nic kod pojawia się dokładnie na sekundę znika i za 2 razem piec uruchamia się już normalnie. Przed czyszczeniem nagrzewnicy to się nie zdarzało. Z góry dziękuję za pomoc.

0 7
  • #2 23 Lis 2011 09:34
    MarudaP
    Poziom 21  

Kod 02 - blokada przegrzania lub błędny odczyt płomienia.

1
  • #3 23 Lis 2011 10:23
    prymusc
    Poziom 8  

Tak ja to wiem. Ale taki kod powinien wyłączyć piec chyba tak??(kolor czerwony) A on na chwilę się zapala i gaśnie i za chwilę piec normalnie się uruchamia bez wyświetlenia kodu nie muszę resetować pieca ani nic. Czy jest jakiś czujnik w piecu który za to odpowiada czy podczas czyszczenia mógł zostać naruszony czy raczej nie jest to możliwe?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Lis 2011 10:35
    MarudaP
    Poziom 21  

W instrukcji jest:
    Blokada termostatu bezpieczeństwa (nadmierna
    temperatura). Jeśli podczas normalnej pracy pojawi
    się nieprawidłowość nadmiernego wewnętrznego
    przegrzania lub z powodu nieprawidłowości sekcji
    kontroli płomienia, kocioł rozpoczyna blokadę
    z powodu nadmiernej temperatury (ERR02).
    Aby usunąć “blokadę nadmiernej temperatury”
    konieczne jest naciśnięcie przycisku Reset “C”.
    Jeśli sytuacja powtarza się często, zadzwonić po
    wykwalifikowanego technika (np. z Serwisu Technicznego
    Immergas

0
  • #5 23 Lis 2011 12:44
    prymusc
    Poziom 8  

A co jeśli ja nie muszę cisnąć przycisku Reset:)?? Ponieważ błąd sam znika po wcześniejszym się pojawieniu. Też czytałem to w instrukcji ale myślałem że w piecu jest jakiś czujnik gdzieś umieszczony być może go poruszyłem lub koleś który czyścił mi nagrzewnicę go nie podłączył. Czy raczej nie ma takiej opcji??

0
  • Pomocny post
    #6 23 Lis 2011 13:50
    MarudaP
    Poziom 21  

Może "termostat bezpieczeństwa" nr. 25
    Szkoda że żaden z serwisantów nie chce pomóc.

Przyszła mi taka myśl do głowy. Parę lat temu walczyłem z błędem 01- blokada zapłonu. Serwisant też nie mógł mi pomóc. Trafiłem na "elektrodę" i dzięki poradom tu uzyskanym, okazało się że przyczyną była elektroda jonizacyjna, którą należało wyczyścić papierem ściernym do połysku. Teraz tą czynność muszę powtarzać dwa razy do roku. Trzeba tylko uważać na porcelankę, żeby jej nie uszkodzić.

0
  • #7 23 Lis 2011 18:48
    prymusc
    Poziom 8  

OOOO super może to pomoże jeśli ten znajomy co zakłada instalacje gazowe i co czyścił mi piec nie będzie wiedział co i jak zgłoszę się do serwisu. Napisze jeszcze co było przyczyną jak narazie bardzo dziękuję za pomoc.

0
  • #8 19 Gru 2011 11:04
    prymusc
    Poziom 8  

MarudaP napisał:
    Może "termostat bezpieczeństwa" nr. 25
    Szkoda że żaden z serwisantów nie chce pomóc.

Przyszła mi taka myśl do głowy. Parę lat temu walczyłem z błędem 01- blokada zapłonu. Serwisant też nie mógł mi pomóc. Trafiłem na "elektrodę" i dzięki poradom tu uzyskanym, okazało się że przyczyną była elektroda jonizacyjna, którą należało wyczyścić papierem ściernym do połysku. Teraz tą czynność muszę powtarzać dwa razy do roku. Trzeba tylko uważać na porcelankę, żeby jej nie uszkodzić.

Dziękuję za fachową poradę pomogło:) Wyczyściłem też cały palnik bo było na nim trochę brudu który spadł podczas czyszczenia pieca. Wszystko pięknie i ładnie śmiga. Dziękuję pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.

0