Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 3GS - brak IMEI, Bluetooth, WiFi

MMike 23 Lis 2011 09:29 2741 2
 • #1 23 Lis 2011 09:29
  MMike
  Poziom 10  

  Witam!
  Otrzymałem ostatnio uszkodzonego iPhone, który się nie włączał. Okazało się, że na płytce były ślady wilgoci. Po dokładnym oczyszczeniu telefon włączył się i zaczął ładować, lecz nie wykrywał karty sim, nie łapał zasięgu i co najciekawsze - nie pokazywał IMEI. Po podłączeniu do iTunes wyświetlał, że oprogramowanie wymaga odtworzenia. Zrobiłem update do 5.01, lecz wciąż nie pokazuje IMEI, pole WiFi jest zacieniowane, tak samo Bluetooth, nie są pokazywane adresy BT i WiFi. Zaznaczam, że telefon pochodzi z legalnego źródła, więc wszelkie zablokowania IMEI nie wchodzą w rachubę.

  PS. Dodam, że tel lubi się restartować.

  0 2
 • #2 28 Lis 2011 17:07
  root is
  Poziom 11  

  Witaj!
  Jaki Baseband ? Jeżeli 06.15.00 przeflashuj redsnowem. Gdzieś na forum był wątek o braku BB.

  0
 • #3 17 Cze 2012 12:04
  sledz87
  Poziom 13  

  Witam,
  Odkopię temat, ponieważ trafił do mnie iPhone 3GS 16GB pokazujący na wyświetlaczu konieczność podłączenia do iTunes w odtworzenia, jednak w programie wyświetla się komunikat "Problem z telefonem iPhone. Przepraszamy, nie można aktywować podłączonego telefonu iPhone, ponieważ może być uszkodzony. Skontaktuj się z operatorem, albo odwiedź witrynę apple..." Po wprowadzeniu w tryb serwisowy można odtworzyć telefon, ale po normalnym uruchomieniu jest ten sam komunikat. Telefon normalnie się uruchamia, ładuje baterię lecz restartuje się po chwili i tak w kółko dopóki się go nie wyłączy.
  Udaje się go jailbreakować redsn0wem, ale po wejściu w menu nie wyświetla informacji IMEI, WIFI, Bluetooth... można się chwile pobawić i telefon restartuje się.

  iPhone 3GS - brak IMEI, Bluetooth, WiFi

  Potraktowałem go różnymi programikami, żeby wyciągnąć więcej informacji:

  iPhone 3GS - brak IMEI, Bluetooth, WiFi
  iPhone 3GS - brak IMEI, Bluetooth, WiFi
  iPhone 3GS - brak IMEI, Bluetooth, WiFi

  aż w końcu znalazłem temat na elektrodzie
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2143935.html

  a w nim obrazek
  iPhone 3GS - brak IMEI, Bluetooth, WiFi

  Według którego zrobiłem pomiary i poniżej zamieszczam swój wynik:
  iPhone 3GS - brak IMEI, Bluetooth, WiFi

  Pomiar żółtym kolorem został wykonany bez podłączenia do ładowarki lub komputera. Reszta na podłączonym telefonie do kompa.

  Telefon po rozebraniu był w środku mocno zakurzony, więc nikt raczej w nim nie grzebał. Plomba na śrubce mocującej płytę główną również była. Właściciel twierdzi, że pewnego pięknego dnia telefon zażądał podłączenia pod iTunes i już został w takim stanie. Ja obstawiam, że mógł upaść i dlatego teraz są takie problemy.

  I teraz pytanie czy da się to w ogóle naprawić i czy jest to opłacalne?
  Pozdrawiam

  0