Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laskomex CD-2502 z kamerą i RFID nie działają 3,6,9 i C przy nasłonecznieniu

mrcnlsk 23 Lis 2011 09:35 2245 8
 • #1 23 Lis 2011 09:35
  mrcnlsk
  Poziom 1  

  Czy ktoś może spotkał się z takim problemem, w domofonie jak w temacie: w godzinach okołopołudniowych gdy jest mocne natężenie światła słonecznego przestają działać na klawiaturze cyfry 3,6,9 i C objaw mija jak światło nie jest już takie mocne. Niekiedy da się po przysłonięciu ręką elementu gdzie jest czujnik zmierzchowy uruchomić te przyciski, ale nie jest to możliwe w najjaśniejszej części dnia jeśli nie ma zachmurzenia i słońce mocno świeci.
  Panel był już odesłany do serwisu, niestety nic to nie dało, wymienili część z klawiaturą odesłali a problem dalej występuje.

  0 8
 • #2 27 Lis 2011 14:55
  MarKer717
  Poziom 13  

  :D Witaj

  Moim zdaniem, powinieneś przesłać tę kasetę do serwisu producenta z dokładnym opisem. Na pewno jest to do naprawienia. Być może jest coś z zasilaniem? Czy zastosowałeś zalecane przekroje przewodów? (niektóre połączenia są podwójne lub potrójne). Zanim wyślesz sprawdź.

  :idea: pozdrawiam :D

  0
 • #3 27 Lis 2011 16:20
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  mrcnlsk napisał:
  Niekiedy da się po przysłonięciu ręką elementu gdzie jest czujnik zmierzchowy uruchomić te przyciski, ale nie jest to możliwe w najjaśniejszej części dnia jeśli nie ma zachmurzenia i słońce mocno świeci.

  Można by było spróbować na stałe zasłonić ten fotoelement.

  mrcnlsk napisał:

  Panel był już odesłany do serwisu, niestety nic to nie dało, wymienili część z klawiaturą odesłali a problem dalej występuje.

  I to mnie właśnie dziwi. Co to za serwis, który nie poradził sobie z tym "problemem"?

  0
 • #4 27 Lis 2011 22:53
  art_o
  Poziom 18  

  Czujnik zmierzchowy nie ma wpływu na pracę tych klawiszy.
  "Sztuczne" zasłanianie nic nie pomoże.
  W tych klawiaturach są 3 pionowe wiązki (bariery optyczne), skoro nie pracują klawisze 3, 6, 9, i C to oznacza, że problem jest z wiązką po prawej stronie.
  Nie mam pojęcia czy nadajnik (tej wiązki) jest na dole czy na górze, ale można by spróbować zamienić miejscami te dwa elementy. Oczywiście wiąże się to z wylutowaniem tych elementów i podłączeniem ich na jakichś "drucikach". Może po dokładnym obejrzeniu okarze się, że są "nie dokładnie" ustawione względem siebie i wystarczy coś tam podgiąć, aby dokładniej były skierowane "na siebie".

  0
 • #5 28 Lis 2011 08:18
  zybex
  Pomocny dla użytkowników

  W sumie to nie chodzi o jakiś wyłącznik zmierzchowy, ale o zasłonięcie klawiatury przed zbyt intensywnym światłem. Skoro doraźnie to pomaga, to można by się pokusić o jakąś innowację w tej kwestii. Jak pisze autor, zmiana klawiatury na inną nic nie dała.

  0
 • #6 28 Lis 2011 12:37
  zdzichub
  Poziom 8  

  Prześlij ten domofon (CD-2502 z kamerą i RFID) powtórnie do naprawy z dokładnym opisem usterki.
  Naprawa gwarantowana (wiem to z doświadczenia). Jeżeli koniecznie Sam chcesz to zrobić to proponuję skrócić tuleki dystansowe M4 znajdujące się pod płytką elektroniki (lub poprosić producenta o dostarczenie krószych - jak pamiętam 8 mm zamiast dotychczasowych 8,5 mm).

  0
 • #7 28 Lis 2011 15:06
  art_o
  Poziom 18  

  zybex napisał:
  Jak pisze autor, zmiana klawiatury na inną nic nie dała.

  Może było tak: wysyłka do producenta do serwisu, serwis włączył, sprawdził i odesłał z powrotem z informacją "wymieniono.... na coś innego" a w rzeczywistości nic nie zrobił. Bo w serwisie problem nie występował - problem występuję jak kaseta zainstalowana jest na elewacji.

  0
 • #8 28 Lis 2011 21:13
  Nowart
  Poziom 20  

  art_o jak czytam o zamianie miejscami diody nadawczej z tranzystorem odbiorczym miejscami to po prostu mnie rozwala. Widział kiedyś Kolega panel LX wewnątrz? Łaski proszę ;).
  mrcnlsk wyślij panel do serwisu z konkretną adnotacją i prośbą o dokładne sprawdzenie stałej czasowej. Będą wiedzieli o co chodzi. A przy okazji wiązki nadawcze pionowe są na dole ( i prawidłowo). Ponadto sprawdź wzrokowo czy ramka wokół klawiatury nie nosi śladów uszkodzeń w sensie zadrapań, kurzu lub jak to lubią blokersi kropli kleju superglue szczególnie w pobliży wymienionych przez Ciebie pól numerowych. To naprawdę mało zawodny sprzęt.

  0
 • #9 29 Lis 2011 00:19
  art_o
  Poziom 18  

  Nowart napisał:
  art_o jak czytam o zamianie miejscami diody nadawczej z tranzystorem odbiorczym miejscami to po prostu mnie rozwala.

  Co dokładnie Ciebie rozwala, nie rozumiem aluzji?
  Jeżeli autor postu jest "zwykłym" instalatorem (umie przeczytać instrukcję, ma wkrętak i obcinaczki a lutownicą to tylko "zabielał" linkę miedzianą) to oczywiście może sobie z tym nie poradzić. Jeżeli jego zdolności manualne są na poziomie i umie posługiwać się odsysaczem, to w czym problem? (ja tylko podsunąłem pomysł na rozwiązanie problemu). W mojej praktyce, zdarzało się, że spotykałem moduły elektroniczne, które wychodząc z fabryki jako nowe miały porozcinane ścieżki i były inaczej "połatane" drucikami (rzadko, ale były, i nie mam na myśli chińskich popierdułek).

  Dodano po 2 [minuty]:

  Nowart napisał:
  Widział kiedyś Kolega panel LX wewnątrz? Łaski proszę ;).


  Nie nigdy nie widziałem wewnątrz.

  Dodano po 17 [minuty]:

  Nowart napisał:
  To naprawdę mało zawodny sprzęt.

  Niewątpliwie, sprzęt jest mało zawodny. Tyle, że nie chodzi tu o zawodność a o problem natury: producent urządzenia nie przewidział wszystkich możliwych okoliczności eksploatacyjnych. Póki co najlepszym "testerem" urządzeń dla każdego producenta jest użytkownik "końcowy" (żaden test-lab tego nie zastąpi).
  Gdyby nie użytkownik to Windows nie miałby SPx.

  Dodano po 13 [minuty]:

  art_o napisał:
  Nowart napisał:
  art_o jak czytam o zamianie miejscami diody nadawczej z tranzystorem odbiorczym miejscami to po prostu mnie rozwala.

  (ja tylko podsunąłem pomysł na rozwiązanie problemu). W mojej praktyce, zdarzało się, że spotykałem moduły elektroniczne, które wychodząc z fabryki jako nowe miały porozcinane ścieżki i były inaczej "połatane" drucikami (rzadko, ale były, i nie mam na myśli chińskich popierdułek).


  Kilka tygodni temu miałem kłopot z burczącym systemem domofonowym firmy elfon (kaseta zewnętrzna w której jest odbiornik pastylek). Podczas rozmowy telefonicznej z producentem usłyszałem: "...problem burczenia jest nam znany i niestety nic nie można z tym zrobić...". Po kilku dniach zadzwoniłem do producenta i powiedziałem jakie jest rozwiązanie kłopotu tej "wadliwej konstrukcji". Tak więc Kolego Nowart proszę z góry nie negować nawet najdurniejszych pomysłów :-)

  0